LESTER SPAKOVAO NJUKASLU ČETIRI KOMADA: Bivši šampion Premijer lige, bio je ubedljiv protiv novopečenih bogataša!

premijer liga 16. kolo

Objavljeno: 08:00h

Fudbaleri Lestera savladali su na domaćem terenu Njukasl 4:0 (1:0), u meču 16. kola engleske Premijer lige.

Posle poraza od Aston Vile u PL i poraza od Napolija i ispadanja iz Lige Evrope, ekipa Brendana Rodžersa prekinula je lošu seriju.

Lako su na "King Paueru" savladali pretposlednjeplasirani Njukasl.

Problem je nastao u šestom minutu, kada se povredio štoper Evans, pa ga je zamenio Sumare.

Lester je kontrolisao utakmicu od samog starta i Martin Dubravka je sa dve dobre odbrane spašavao goste do 39. minuta.

Tada je Lasels napravio penal, koji je rutinski realizovao Tilemans za vođstvo Lestera.

Prednost je u 57. minutu duplirao Patson Daka, da bi Tilemans na asistenciju Medisona u 81. minutu pogodio za 3:0.

U 85. minutu upisao se i Medison za "poker".

Barnli i Vest Hem odigrali su 0:0 u drugom meču u istom terminu.