SALAH I DRUGOVI POKAZALI DA SU GLAVNI U GRADU: Liverpul ubedljiv protiv Evertona! Pobede Sitija i Čelsija!

premijer liga

U derbiju 14. kola engleske Premijer lige Liverpul je savladao Everton na "Gudisonu" rezultatom 4:1 (2:1).

Objavljeno: 23:38h

Junak još jednog gradskog trijumfa "crvenih" bio je Mohamed Salah, dvostruki strelac, iako ih je u prednost doveo Džordan Henderson u 9. minutu.

Egipćanin je duplirao vođstvo deset minuta kasnije, a do kraja prvog dela je Grej smanjio na 2:1.

1 / 2 Foto: Profimedia

Još dva favorita bila su sigurna u gostima, identičnim rezultatima.

Mančester siti je rezultatom 2:1 otišao iz Birmingema sa duela protiv Aston Vile, a strelci su bili Dijaš i Silva u prvom poluvremenu.

Jedini gol za domaći tim postigao je Oli Votkins posle dva minuta igre u nastavku, ali to je bilo sve.

Čelsi je u prekinutom meču zbog pada u nesvest jednog od navijača savladao Votford.

Mejson Maunt je doveo "plavce" u prednost, da bi Denis izjednačio, a Hakim Ziješ u 72. minutu doneo trijumf ekipi Tomasa Tuhela.

FK Čelsi

Premijer liga, 14. kolo:

Sreda: Sautempton – Lester 2:2 (2:1) Vest Hem – Brajton 1:1 (1:0) Vulverhempton – Barnli 0:0 Aston Vila – M. Siti 1:2 (0:1) Everton – Liverpul 1:4 (1:2)

Votforda - Čelsi 1:2