SRBI USPEŠNI U 16.KOLU FRANCUSKE LIGE 1: PSŽ remizirao sa Nicom!

francuska liga 1

U derbiju u francuskom prvenstvu, Pari Sen Žermen i Nica su na "Parku prinčeva" odigrali meč bez pogodaka.

Objavljeno: 09:18h

Nije se tim sa Azurne obale povukao pred favorizovanim "svecima", već je prvu veliku šansu na meču imao Kasper Dolberg.

Uzvratio je Kilijan Mbape promašajem u 27. minutu, da bi Đanluiđi Donaruma šest minuta kasnije skinuo udarac Endija Delorta.

U nastavku su Anhel di Marija i Nuno Mendeš imali šanse za domaćina, a u 59. minutu videli smo promašaj godine Kaspera Dolberga.

1 / 3 Foto: Profimedia

Do kraja je Mbaje još u dva navrata mogao da reši meč, ali ovo nije bilo ni njegovo veče.

U pobedi Monpeljea nad Mecom od 3:1, Mihailo Ristić je upisao asistenciju kod rezultata 3:0.

Vrednu pobedu upisao je Rems sa Predragom Rajkovićem na golu, na gostovanju Olimpiku u Lionu – 2:1 (0:0).

Faes je doveo Rajkovićev tim u vođstvo, da bi izjednačio Toko Ekambu u 66. minutu.

Ipak, u nadoknadi vremena, kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobednika, Ekitike je doneo veliki trijumf Remsu.

Liga 1, 16. kolo

Anže – Monako 1:3 (0:2) Brest – Sent Etjen 1:0 (0:0) Mec – Monpelje 1:3 (0:2) Strazbur – Bordo 5:2 (3:1) Troa – Lorijen 2:0 (2:0) Klermon – Lens 2:2 (1:1) Lion – Rems 1:2 (0:0) Nant – Marsej 0:1 (0:1) PSŽ – Nica 0:0

Ren – Lil 1:2 (0:2)