NJUKASL NE ZNA ZA POBEDU: Lids zahvalan na VAR tehnologiji - PENAL I GOL U 94.MINUTU!

premijer liga

Fudbaleri Njukasla i Noriča remizirali su 1:1, u prvom meču vanrednog 14. kola Premijer lige.

Objavljeno: 23:26h

"Svrake", verovali ili ne, još uvek ne znaju za trijumf u ovoj sezoni, a na ovoj utakmici, bili su blizu nje.

Iako su od devetog minuta i direktnog crvenog za Klarka igrali sa desetoricom, prvi su postigli gol u derbiju začelja.

U 61. minutu Kalum Vilson je pogodio iz penala, nakon igranja rukom Gilmura u svom šesnaestercu posle kornera.

Ipak, "kanarinci" se nisu predavali, iskoristili brojčanu nadmoć i u 79. minutu izjednačili.

Dubravka je odbio loptu posle centaršuta, ona je stigla do Janulisa, koji je uposlio Pukija, da bi ovaj sjajnim volejom loptu poslao od prečke u mrežu.

Asistent kod prvog mogao je da se proslavi u nadoknadi vremena, izbio je pred Dubravku, ali je ovaj nogama odbranio i spasao Njukasl poraza.

Njukasl je ostao poslednji na tabeli sa sedam bodova, dok je Norič 18. sa 10 osvojenih bodova i imaju tri manje od Lidsa i mirne luke.

FK Lids

Upravo jei Lidsa pobedili su Kristal Palas minimalnim rezultatom (1:0), u okviru vanrednog 14. kola Premijer lige.

Oni su do trijumfa stigli u nadoknadi vremena, a strelac sa bele tačke bio je Rafinja.

Jedanaesterac je dosuđen nakon konsultacije VAR tehnologije zbog igranja rukom Guehija nakon kornera domaćih.