NOVA TRI BODA ZA LIDERA PRVENSTVA: Partizan i dalje neuništiv na gostovanjima u domaćem šampionatu (FOTO)

SUPERLIGA, 18. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Fudbaleri Partizana pobedili su na gostovanju ekipu Voždovca sa 3:0, u meču 18. kola Superlige Srbije.

Crno-bele je u prednost doveo Kvinsi Menig u 40. minutu, a holandski fudbaler je u 50. minutu asistirao Rikardu Gomešu za povećanje rezultata. Danilo Pantić je golom u 55. minutu, na asistenciju Gomeša, postavio konačan rezultat utakmice.

Partizan je i dalje vodeći na tabeli Superlige Srbije sa 50 bodova, šest više, uz utakmicu više od Crvene zvezde.

Crno-beli, koji još uvek nemaju poraz u prvenstvu, u narednom kolu dočekuju ekipu Novog Pazara.

FK Partizan, FK Voždovac

90+2' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Partizan je upisao novu pobedu u prvenstvu Srbije, ovoga puta pobeđena je na gostovanju ekipa Voždovca 3:0.

90' Utakmica je produžena dva minuta.

85' Partizan privodi utakmicu kraju, na pragu je da zabeleži novu pobedu u prvestvu Srbije.

Navijači Partizana, Grobari

77' Lutovac nije bio precizan u samoj završnici, ostaje 3:0 za Partizan.

76' Stanisavljević je pogodio spoljni deo mreže.

68' Lazar Pavlović je šutirao pored gola.

65' Pantić je bio u dobroj šansi, ali nije pogodio gol Voždovca.

55' GOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Partizan je novim golom čini se potpuno slomio Voždovac. Pogodio je Danilo Pantić posle gužve u šesnaestercu domaćina.

50' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Partizan je duplirao prednost, gol je postigao Rikardo posle asistencije Meniga.

FK Voždovac, FK Partizan

48' Milojević je najraspoloženiji za igru u domaćoj ekipi, ponovo je šutirao, ali je lopta završila pored gola.

46' Nastavljena je utakmica na stadionu Voždovca.

DRUGO POLUVREME:

45+1' Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi protiv Voždovca 1:0.

45' Prvo poluvreme produženo je jedan minut.

44' Prinudna izmena u ekipi Voždovca.

40' GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Partizan je poveo, Menig je sjajno šutirao i savladao Prekovića.

37' Nemanja Milojević je ponovo bio u sjajnoj prilici, ali je ovoga puta šutirao pored gola.

36' Fantastična šansa za ekipu Voždovca, Milojević je pogodio stativu.

29' Još jedna dobra prilika za ekipu Partizana, previše je komplikovao Rikardo koji je na kraju jako loše šutirao.

27' Rikardo je bio u fenomalnom prodoru, asistirao Meningu, najbolja prilika od početka utakmice nije krunisana pogotkom.

15' Pantić je bio u opsanom prodoru, ali nije uspeo da savlada golamana Voždovca.

3' Rikardo je šutirao preko gola.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

PRVO POLUVREME:

Fudbaleri Partizana gostuju Voždovcu u okviru 18. kola Superlige Srbije.

SASTAVI TIMOVA:

VOŽDOVAC: Preković - Lasickas, Milović, Stanisavljević F , Hajdin - Purtić, Ivezić - A. Stanisavljević, Milosavljević, Milojević - Vujnović.

PARTIZAN: Popović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Pantić, Pavlović, Menig - Rikardo.

Ovaj meč Partizanu, dolazi nakon poraza na gostovanju Flori u Talinu u Ligi konferencija. Trener crno-belih negirao je da je žrtvovao taj meč zbog domaćeg prvenstva.

Aleksandar Stanojević smatra da je uvek teško igrati na ’’krovu’’ zbog specifične podloge, kao i zbog kvaliteta koji ima ekipa Aleksandra Linte poseduje:

- Voždovac je domaćin na specifičnoj podlozi, a njegovi igrači su se odlično adaptirali na podlogu i igraju na poseban način. Moramo da se prilagodimo na veštačku travu. Sećamo se naše prethodne utakmice na krovu, bilo je teško i neizvesno do kraja. Aleksandra Lintu poznajem odlično, ozbiljan je stručnjak, bavi se svim detaljima. Pričao sam s njim, posvećen je i odlično radi posao. Voždovčani su dobro igrali protiv TSC-a i Čukaričkog, bili su izjednačeni, pre toga su pobedili u Surdulici. Stabilizovali su tim, izuzetno su agresivni, napadaju sa dosta igrača, takođe su dobri u fazi odbrane. Zbog podloge Zmajevi bolje igraju kod kuće nego na strani, nezgodna su ekipa, direktna, ima dosta mladih igrača. Izuzetno je teško igrati na Voždovcu. Nikad ne poredimo prethodne susrete, tri trenera su promenjena tamo otkako sam ja u Partizanu. I da smo igrali juče sa njima, bila bi drugačija utakmica - izjavio je trener Partizana.