SEVERNA MAKEDONIJA U BARAŽU: Heroji - Alioski i Elmas!

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Rumuniju je skupo koštala utakmcia bez golova upravo sa Islandom koj ije danas poražen u Skoplju

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije plasirala se večeras u baraž za Svetsko prvenstvo 2022. godine, pošto je u utakmici poslednjeg kola u kvalifikacionoj Grupi J u Skoplju pobedila Island sa 3:1.

Domaći tim poveo je u sedmom minutu golom Ezdžana Alioskog, a u 40. minutu posle upotrebe VAR tehnologije poništen je gol njegovog saigrača Darka Čurlinova zbog ofsajda.

Island je izjednačio u 54. minutu golom Jona Torstejnsona, a novo vođstvo Severnoj Makedoniji doneo je Elif Elmas u 65. minutu. Konačan rezultat postavio je Elmas, svojim drugim golom na utakmici u 85. minutu.

Severna Makedonija je kvalifikacije završila na drugom mestu na tabeli sa 18 bodova, bodom više od trećeplasirane Rumunije, koja je danas kao gost pobedila Lihtenštajn sa 2:0.

Nemačka je ranije obezbedila direktan plasman na Mundijal, a danas je u Jerevanu pobedila Jermeniju sa 4:1.

Nemačka je prva na tabeli sa 27 bodova, Jermenija je četvrta sa 12, Island ima devet, a poslednji Lihtenštajn jedan bod.