PANTOVIĆ ASISTIRAO, PA OVERIO POBEDU GOLČINOM: Lajpcigu derbi s Borusijom, Bajern naneo prvi poraz Frajburgu!

bundesliga, 11. kolo

Bajern Minhen se polako izdvaja na vrhu

RB Lajpcig je večeras na svom terenu savladao Borusiju Dortmund sa 2:1, u 11. kolu nemačke Bundeslige.

Golove za Lajpcig postigli su Kristofer Nkunku u 29. i Jusuf Polesen u 68. minutu. Strelac za Borusiju bio je Marko Rojs u 52. minutu.

Lajpcig je peti sa 18 bodova, a Borusija druga sa 24 poena. U 12. kolu Lajpcig će gostovati Hofenhajmu, dok će Borusija dočekati Štutgart.

Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu Frajburg sa 2:1 i naneli im prvi poraz.

Golove za Bajern postigli su Leon Gorecka u 30. i Robert Levandovski u 75. minutu.

Strelac za Frajburg bio je Janik Haberer u drgom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bajern je prvi sa 28 bodova, četiri više i utakmicom više od drugoplasirane Borusije Dortmund, dok je Frajburg treći sa 22 poena.

U narednom kolu, Bajern će gostovati Augsburgu, a Frajburg će dočekati Ajntraht.

Arminija Bilefeld je u gostima pobedila Študgart sa 1:0, golom Masaje Okugave u 19. minutu.

Arminija je upisala prvu pobedu u prvenstvu i sa osam bodova zauzima 17. mesto, dok je Štutgart 14. sa 10 bodova.

U 12. kolu, Štutgart će gostovati Borusiji Dortmund.

U istom terminu, Volfsburg je na svom terenu pobedio Augsburg sa 1:0.

Strelac za Volfsburg bio je Lukas Nmeča u 14. minutu.

Volfsburg je četvrti sa 19 bodova, a Augsburg 16. sa devet poena. U sledećem kolu, Volfsburg će gostovati Arminiji.

Bohum je na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 2:0.

Golove za Bohum postigli su Soma Novotni u 66. i srpski internacionalac Miloš Pantović u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena. Pantović je upisao i asistenciju kod prvog gola domaćih.

Bohum je 12. sa 13 bodova, a Hofenhajm 10. sa poenom više. Bohum će, u sledećem kolu, gostovati Bajer Leverkuzenu.