DERBI MANČESTERA OTIŠAO U KORIST SITIJA: Novi poraz Solskjera koji će ga možda koštati posla!

premijer liga 11. kolo

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Mančester junajteda sa 2:0, u utakmici 11. kola Premijer lige.

Siti je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je drugi na tabeli sa 23 boda, odnosno ima dva boda manje od Čelsija koji svoj meč 11. kola igra kasnije danas.

Na drugoj strani, Junajted je doživeo četvrti poraz u sezoni, a treći u poslednje četiri utakmice i dalje je peti na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

Siti je bio mnogo bolji rival na Old Trafordu, imao je više loptu u svom posedu, više udaraca ka golu, dok Junajted nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol gostujućeg tima.

Ekipa Pepa Gvardiole povela je već u sedmom minutu kada je Erik Baji nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu, a konačan rezultat postavio je Bernanrdo Silva u 45. minutu posle sjajnog centar šuta Konsela.

Siti će u narednom kolu Premijer lige dočekati Everton, dok će Junajted gostovati Votfordu.