VUKOVI SLAVILI NA MOLINU: Nastavila se Evertonova serija poraza!

premijer liga 10. kolo

Fudbaleri Vulverhemptona porazili su Everton 2:1 na domaćem terenu u poslednjem susretu 10. kola Premijer lige.

Vulvsi su od starta krenuli ofanzivno, te je nakon propuštenih šansi Rubena Neveša i Trinkaa, do gola stigao Hvang Hi Čan.

Ipak, napadač iz Južne Koreje je imao još manje sreće od saigrača s obzirom na to da je njegov gol naknadno poništen nakon konsultacija sa VAR-om.

To nije omelo igrače da nastave u istom ritmu, a nagrada je stigla u 28. minutu. Korner je izveo Ait Nuri, a najviši u skoku je bio Maks Kilman koji je svojoj ekipi doneo prednost.

Samo četiri minuta čekalo se na drugi gol i to nakon velikog kiksa odbrane Evertona. Ben Godfri je vratio loptu unazad, a loša kominikacija između golmana i ostatka odbrane doprinela je tome da loptu preseče Raul Himenes i potom je "bocne" preko Džordana Pikforda.

Meksikanac je postizao gol na svakom susretu sa Evertonom, a Himenesovih pet golova protiv njih je najviše što je dao bilo kojoj premijerligaškoj ekipi.

Do kraja meča Everton je uspeo da smanji preko Aleksa Ivobija, ali ne i da dođe do bodova.