REVIJA ŽUTIH KARTONA U RIMU: Milan zahvaljujući Ibrahimoviću odneo ceo plen kući (FOTO)

SERIJA A, 11. KOLO

Napoli je pobedio na gostovanju ekipu Salernitane sa 1:0

Objavljeno: 23:40h

Fudbaleri Milana pobedili su na gostovanju ekipu Rome sa 2:1, u meču 11. kola italijanske Serije A.

Gosti su poveli golom Zlatana Ibrahimovića u 26. minutu iz slobodnog udarca. Švedskom napadaču ovo je bio 400. gol u svim prvenstvenim mečevima u karijeri.

U 50. minutu gol 40-godišnjeg napadača je poništen zbog ofsajd pozicije. Četiri minuta kasnije fudbaler Rome Rožer Ibanjes napravio je prekršaj u svom šesnaestercu nad Ibrahimovićem, a u 57. minutu je sa penala bio precizan Frank Kesi.

Milan je od 66. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zbog faula nad Lorencom Pelegrinijem dobio Teo Ernandes. Konačan rezultat postavio je Stefan El Šaravi u trećem minutu nadoknade vremena.

Na tabeli Serije A, Milan zauzima drugo mesto sa 31 bodom, dok je na prvom mestu Napoli koji ima isti učinak pošto je u nedelju pobedio na gostovanju ekipu Salernitane sa 1:0.

FK Salernitana, FK Napoli

Jedini gol na meču postigao je Pjotr Zelinski u 61. minutu. Fudbaler Salernitane Grigoris Kastanos je u 70. minutu isključen zbog prekršaja, a sedam minuta kasnije crveni karton dobio je i igrač Napolija Kalidu Kulibali.

Serija A, 11. kolo

Nedelja:

Inter - Udineze 2:0 (0:0) Fiorentina - Specija 3:0 (1:0) Đenova - Venecija 0:0 Sasuolo - Empoli 1:2 (1:0) Salernitana - Napoli 0:1 (0:0) Roma - Milan 0:2 (0:1)