INTER I JUVENTUS PODELILI BODOVE: Dibala sa bele tačke doneo bod "Staroj dami"

serija a

Zanimljiv duel gledali smo na "Đuzepe Meaci"

Fudbaleri Intera i Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 u okviru devetog kola Serije A.

Ovim rezultatom Inter se još više udaljio od trke za šampionat u kojoj trenutno učestvuju Milan i Napoli.

Juventus sa druge strane je odavno prežaljen u tom kontekstu.

Prednost domaćoj ekipi doneo je Edin Džeko u 17. minutu igre. Bio je to njegov sedmi prvenstveni gol ove sezone, isto koliko je postigao tokom cele prošle u dresu Rome.

Najpre je Hakan Čalhanoglu šutirao, ali njegov fenomenalan šut isprva nije rezultirao golom. Lopta se odbila od stative, a na pravom mestu je bio bosanski internacionalac.

Paolo Dibala

Meč nije obilovao većim šansama i uzbuđenjima, ali to nije omelo ekipu Masimilijana Alegrija da izvuče makar bod. Sem Kvardadovog šuta s početka drugog poluvremena, Juventus teško da je imao izglednu šansu nakon gola napadača Intera.

Ipak, sreća im se osmehnula, te im je arbitar u 89. dodelio penal nakon starta Denzela Damfrisa nad Aleksom Sandrom na samoj ivici šesnaesterca.

Siguran sa "bele tačke" bio je Paolo Dibala.

Inter u narednom kolu gostuje Empoliju, dok će Juventus ugostiti Sasuolo.

Serija A, 9. kolo

Atalanta – Udineze 1:1 (0:0) Malinovski 56 – Beto 90+4 Verona – Lacio 4:1 (2:0) Simeone 30, 36, 62, 90+2 – Imobile 46 Fiorentina – Kaljari 3:0 (2:0) Biragi 21, Gonsales 42, Vlahović 49 Roma – Napoli 0:0 Inter – Juventus 1:1 (0:1) Džeko 17 – Dibala 89

Petak Torino – Đenoa 3:2 (2:0) Sanabrija 14, Pobega 31, Brekalo 77 – Destro 69, Kaisedo 81 Sampdorija – Specija 2:1 (2:0) Gjasi 15 (ag), Kandreva 36 – Verde 90+5

Subota Salernitana – Empoli 2:4 (0:4) Ranijeri 48, Ismajli 55ag – Pinamonti 2, 45, Kutrone 11, Strandberg 13 Sasuolo – Venecija 3:1 (1:1) Berardi 37, Anri 50ag, Fratezi 67 – Okereke 32 Bolonja – Milan 2:4 (0:2) Ibrahimović 49ag, Barou 52 – Leao 16, Kalabrija 35, Benaser 84, Ibrahimović 90