ZENIT PONIZIO EKIPU SPARTAKA: Sedam golova u mreži crveno-belih obeležili "derbi kola"!

kakav meč

Kada pogledate rezultat, teško da se ovo može nazvati derbijem kola

Objavljeno: 20:33h

Fudbaleri Zenita u derbiju 12. kola Premijer lige Rusije ubedljivo su savladali moskovski Spartak rezultatom 7:1.

Aktuelni šampion i lider prvenstva je zadržao tri boda više od prvih pratilaca – tandema iz prestonice, Dinama i CSKA. Spartak je zabeležio već peti poraz i trenutno je sedmi sa 17 bodova.

Zenit je meč na Gasprom areni rešio od 21. minuta do odlaska na odmor, kada je čak četiri puta matirao Maksimenka. Azmun je ‘načeo’ goste, isti igrač je bio strelac i u 36. a u prvom poluvremenu mrežu Spartaka pogađali su još Klaudinjo i Mostovoj.

FK Zenit

Moskovljani su u 54. minutu pogotkom Promesa smanjili prednost tima iz Sankt Peterburga, ali su Mostovoj drugim golom samo dva minuta kasnije i rezervista Dzjuba u 79. iz penala do vrha napunili mrežu Spartaka. Najstrožoj kazni prethodilo je isključenje Kofriza zbog dva žuta kartona.

Goleadu u Sankt Peterburgu okončao je Jerohin u 88. minutu.

Zenit u sledećem kolu dočekuje odlični Dinamo, a Moskovljani na svom terenu igraju sa Rostovom.

Ahmat je u Groznom prekunuo niz od dva poraza i golom Sabaija u 71. minutu savladao Ural.

Srpski internacionalac Miroslav Bogavac odigrao je ceo meč za domaći tim koji je deseti sa 15 bodova. Ural, za koji je Branko Jovičić na terenu bio do 74. minuta, poslednji je sa devet bodova.

U duelu Ufa – Rubin nije bilo pobednika – 1:1. Agalarov je iz penala doneo prednost domaćoj ekipi u 19. minutu, a Zuravljev je autogolom obezbedio bod timu iz Tatarstana.

Ufa je pretposlednja sa deset bodova, a Rubin deveti sa 16.