ZVEZDI I MITJILENDU PO BOD, CRVENO-BELI OSTALI NA ČELU GRUPE: Drugo poluvreme je bilo puno događanja!

liga evrope, 3. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 21:27h

FK Crvena zvezda večeras je remizirala 1:1 na gostovanju danskom Mitjilendu u Herningu u okviru 3. kola grupne faze Lige Evrope.

Šampion Srbije je tako ostao na prvom mestu F grupe sa sedam bodova, dok je Braga druga sa 6. Mitjilend ima 2, a Ludogorec samo jedan bod. Tako su crveno-beli napravili novi korak ka eliminacionoj fazi, nakon dve pobede u prva dva kola.

Domaćin je više jurio pobedu jer je u prva dva meča osvojio samo jedan bod. Zadatak im je postao teži kada je trener Bo Henriksen shvatio da neće moći da računa na dvojicu Brazilaca - najboljkeg strelca Žuniora Bramada i štopera Žuninja.

Međutim, Zvezda je još više oslabljena otputovala u Dansku. Zbog problema sa koronavirusom, Dejan Stanković na put nije poveo Aleksandra Kataija, Milana Pavkova i Rišaira Živkovića, a Veljko Nikolić je zbog udarca zadobijenog na treningu takođe ostao u Beogradu.

Lois Dioni je odradio samo jedan trening pred ovaj duel, ali je dao svoj doprinos u poslednjih pola sata. Ipak, ne čudi da se Stanković odlučio za startnu postavu sa Benom kao najisturenijim u napadu Zvezde.

1 / 5 Foto: fkcrvenazvezda.com

Danci su imalu prvu pravu priliku kada Anderson nije lepo zahvatio loptu sa samo pet metara od gola. Ali, pravi pritisak su nametnuli u poslednjih 15 minuta prvog dela igre, kada je počela dapada jaka kiša.

Sisto je pretio, pa Iskasen, a Zvezdu je tad spasavao Borjan, ali i stativa u jednoj situaciji.

U nastavku su crveno-beli došli do ravnoteže, a ubrzo i do gola. Na isteku 57. minuta, Degenek je vratio loptu u šesnaesterac, Dioni uspeo da prosledi loptu iza sebe, na drugu stativu, a tamo je neometan dočekao Ivanić i snažnim udarcem levicom savladao Olafsona koji je uspeo samo da zakači loptu.

Tada se utakmica potpuno otvorila. Činilo se da Beograđani kontrolišu istu, kada je mladi rezervista Lind sjajno šutirao i pogodio stativu, a lopta se odbila na nogu Diru. Borjan je bio van pozicije i nije mogao da spreči izjednačenje.

Odmah je uzvratio Ben pogodivši stativu, a Dioni imao najbolju priliku u finišu, ali nije uspeo da šutira iako je bio pred golom. Ipak, bolje šanse u završnici su imali domaći.

Evander je maltene iz mrtvog ugla, namerno ili ne, nezgodno šutirao, ali je Borjan uspeo da skrene loptu ka stativi. Onda je odbrana gostiju bila smušena posle kornera, ali se nekako odbranila.

1 / 4 Foto: fkcrvenazvezda.com

II POLUVREME

90+5. minut - bilo je neugodno za crveno-bele u samom finišu, smušeno su se branili, ali odbranili. Gajić je na samom kraju zamenio Bena. Kraj utakmice.

90+3. minut - Dirt nije mogao da nastavi, zamenio ga je Mabil i odmah se našao u šansi. Zvezda se odbranila i od kornera.

90+1. minut - Kontra crveno-belih se završila blagim udarcem Ivanića, Olafson je uhvatio loptu.

90. minut - Evander je maltene iz mrtvog ugla, namerno ili ne, nezgodno šutirao, ali je Borjan uspeo da skrene loptu ka stativi. Dosta sreće za Zvezdu... Četiri minuta nadoknade.

87. minut - Dioni se našao pred golom, ali nije uspeo da šutira, malo ga je gurnuo kapiten Svjatčenko, a Olafson pokupio loptu.

81. minut - Stanković je osetio da je neophodno pojačavanje odbrane - uveo je Pankova umesto Kange.

79. minut - Ben je već u sledećem napadu pogodio stativu.

78. minut - GOL - Lind je sjajno šutirao, Borjan se izvio i možda zakačio loptu - ona se od leve stative odbila na nogu Diru koji je izjednačio - 1:1!

73. minut - Maroni je zamenio Isaksena.

67. minut - žuti karton za Onjediku.

62. minut - Lind je ušao u igru umesto Kajustea.

FK Crvena zvezda, Mirko Ivanić, El Fardu Ben, Lois Dioni

57. minut - GOL - Degenek je vratio loptu u šesnaesterac, Dioni uspeo da prosledi loptu iza sebe, na drugu stativu, a tamo je neometan dočekao Ivanić i snažnim udarcem levicom savladao Olafsona koji je uspeo samo da zakači loptu - 0:1!

56. minut - Dioni je zamenio Falka, javna opomena za Kajustea.

53. minut - Ben se našao u ofsjadu već treći ili četvrti put.

46. minut - Stanković je drugo poluvreme započeo sa Krstičićem na terenu. Izašao je "požuteli" Srnić.

1 / 5 Foto: EPA/Henning Bagger

I POLUVREME

45. minut - nema nadoknade, iako je bio prekid zbog povrede Sanoga. Kraj poluvremena.

42. minut - Falko je vrlo dobro gađao sa distance levom nogom, lopta je možda išla pored stative, ali je Olafson uhvatio.

41. minut - Sisto se opet izborio sa prostor i šutirao sa oko 18 metara, ali je Borjan odbio loptu u stranu.

39. minut - prvi žuti karton dobio je Srnić zbog faula nad Sistom.

34. minut - nova, najbolja prilika za Dance, Dir je pogodio stativu, Zvezda imala mnogo sreće... Jaka kiša pada u Herningu.

32. minut - Sisto je ušao u šesnaesterac sa leve strane i odmah šutirao, a Borjan opet odbranio.

30. minut - Isaksen je dobio previše prostora u polukontri, ali je Borjan odbranio njegov udarac sa 17 metara.

26. minut - Ivanić je tukao visoko preko gola.

20. minut - Sanogo se žalio na povredu, ali je nastavio susret.

17. minut - zapretili su sad domaći posle kornera, što im je jača strana, ali udarac nije išao u okvir gola.

10. minut - Anderson je jedva zahvatio loptu, a bio je sam na oko 5 metara od Borjana koji je na kraju prigrabio loptu...

9. minut - Ben je šutirao, Olafson lako uhvatio loptu. Pre toga je Kanga bio neprecizan.

4. minut - Evander je opasno šutirao sa distance, ipak preko gola.

1. minut - dobar prodor Bena, ali je na kraju izgubio ravnotežu.

SASTAVI

Mitjilend (3-4-1-2): Olafson - Dalsgor, Svjatčenko, Dir - Anderson, Kajuste, Onjedika, Paulinjo - Evander - Isaksen, Sisto

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić - Sanogo, Srnić - Ivanić, Kanga, Falko - Ben

Rezerve

Mitjilend: Losl, Tompson, Kuls, Heg, Mabil, Jensen, Čarls, Maroni, Hansen, Biliti, Lind, Simsir

Crvena zvezda: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Dioni, Bakajoko

Glavni sudija je bio Rajnšrajber iz Izraela.