NOVI VLASNIK, STARI PROBLEMI: Totenhem odneo bodove sa "Sent Džejms parka" (FOTO)

PREMIJER LIGA, 8. KOLO

Objavljeno: 20:19h

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostovanju ekipu Njukasla sa 3:2, u meču osmog kola Premijer lige.

Domaći tim je u drugom minutu došao do prednosti, kada je glavom gol postigao Kalum Vilson. Klub iz Londona je do preokreta došao golovima Tangija Ndombelea u 17., Harija Kejna u 22. i Hjon Min Sona u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Njukasl je od 83. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Džondžo Šelvi. Ipak do kraja meča uspeli su da smanje rezultat, pošto je autogol u 89. minutu postigao Erik Dajer.

Meč je u 40. minutu prekinut, nakon što je jednom navijaču pozlilo na tribinama, a sudija Andre Mariner je igrače poslao u svlačionicu.

Totenhem je peti na tabeli Premijer lige sa 15 bodova, dok je Njukasl na pretposlednjem mestu sa tri boda. Ovo je bila prva utakmica Njukasla, nakon što je 7. oktobra i zvanično prodat konzorcijumu iz Saudijske Arabije.

U drugom meču koji je odigran u nedelju, fudbaleri Vest Hema savladali su minimalnim rezultatom 1:0 Everton na gostovanju.

FK Everton, FK Vest Hem

Jedini pogodak na meču postigao je Anđelo Ogbona u 74. minutu, posle kornera, koji je izveo Džerod Bouen.

Premijer liga, 8. kolo:

Nedelja:

Everton - Vest Hem 0:1 (0:0) Ogbona 74 Njukasl - Totenhem 2:3 (1:3) Vilson 2, Dajer 89 (ag) – Ndombele 18, Kejn 22, Son 45+4

Ponedeljak:

21:00 Arsenal - Kristal Palas

Subota:

Votford - Liverpul 0:5 (0:2) Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54 Lester - Mančester junajted 4:2 (1:1) Tilemans 31, Sojunču 78, Vardi 83, Daka 90+1 - Grinvud 19, Rašford 82 Mančester siti - Barnli 2:0 (1:0) B. Silva 12, De Brujne 70 Aston Vila - Vulverhempton 2:2 (0:0) Ings 48, Mek Gin 69 - Sais 80, Kodi 86 Sautempton - Lids 1:0 (0:0) Broha 53 Norič - Barnli 0:0 Brentford - Čelsi 0:1 (0:1) Čilvel 45