ATOMSKI FUDBAL BAJERNA ZA VRH TABELE: Leverkuzen ostao na kolenima posle furioznog prvog poluvremena (FOTO)

bundesliga, 8. kolo

Tim iz Minhena vodi na tabeli sa 19 osvojenih bodova

Objavljeno: 19:54h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju ekipu Bajera iz Leverkuzena sa 5:1, u meču osmog kola Bundeslige.

Gosti su poveli već u četvrtom minutu kada je gol postigao Robert Levandovski, a isti igrač u strelce se upisao i u 30. minutu. Bajern je pitanje pobednika rešio u periodu od 34. do 37. minuta, sa tri postignuta gola. Prvo je u 34. minutu gol postigao Tomas Miler, a zatim je u 35. i 37. minutu golove upisao Serž Gnabri.

Jedini gol za domaći tim postigao je Patrik Šik u 55. minutu.

Na tabeli Bundeslige Bajern je vodeći sa 19 bodova, dok je Leverkuzen sada na trećem mestu sa tri boda manje. U sledećem kolu Bajern dočekuje Hofenhajm, a Bajer gostuje ekipi Kelna.

Fudbaleri Augzburga i Arminije iz Bilefelda odigrali su nerešeno 1:1.

FK Augzburg, FK Arminija Bilefeld

Augzburg je poveo golom Risa Oksforda u 19. minutu, a bod timu iz Bilefelda je doneo Jakob Laursen u 77. minutu. Gol Jana Moraveka u 78. minutu za Augzburg je poništen posle gledanja VAR-a, zbog ofsajda.

Bundesliga, 8. kolo:

Nedelja:

Bajer Leverkuzen - Bajern Minhen 1:5 (0:5) Šik 55 – Levandovski 4, 30, Miler 34, Gnabri 35, 37 Augzburg - Arminija Bilefeld 1:1 (1:0) Oksford 19 – Laursen 77

Petak:

Hofenhajm - Keln 4:0 (1:0) Bebu 31, 49, Baumgarnter 51, Gajger 74, Poš 87

Subota:

Borusija Dortmund - Majnc 3:1 (1:0) Rojs 3, Holand 54, 90+4 – Burkardt 87 Frajburg - Lajpcig 1:1 (0:1) Vo Jeon 64 – Forsberg 32 Ajntraht Frankfurt - Herta Berlin 1:2 (0:1) Pasijensija 78 – Rihter 7, Ekelenkamp 63 Grojter Firt - Bohum 0:1 (0:0) Losila 80 Union Berlin - Volfsburg 2:0 (0:0) Avonji 49, Beker 83 Borusija Menhengladbah - Štutgart 1:1 (1:1) Hofman 43 – Mavropanos 15