NEVEROVATAN MEČ U LESTERU: Preokret domaćih u finišu utakmice, Mančester junajted ponovo prosuo bodove!

ROLERKOSTER

Sjajnu utakmicu smo gledali u Lesteru danas

Fudbaleri Lestera slavili su u osmom kolu Premijer lige protiv Mančester junajteda sa 4:2 (0:1).

Bila je to još jedna loša partija "crvenih đavola" u kojoj su uporni igrači Lestera u finišu uspeli da dođu do sva tri boda.

Velike glavobolje imaće Ole Gunar Solskjer u narednom periodu, jer u igri njegovog tima baš ništa ne funkcioniše, a sledi serija teških utakmica u Premijer ligi i Ligi šampiona.

Džejmi Vardi

Iako je Junajted prvi stigao do prednosti, sve se okrenulo i "lisice" su potpuno zasluženo stigle do ubedljivog trijumfa.

Mejson Grinvud je u 19. minutu sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio desni gornji ugao i činilo se da će to biti dobar dan za goste, ali desilo se suprotno.

Lester je brzo došao do daha i u 31. minutu posle greške Megvajera, preko Jurija Tilemansa, koji je sjajnim udarcem lobovao De Heu, stigao do izjednačenja.

U nastavku pravi triler, a samo zahvaljujući Davidu de Hei Junajted nije prošao još gore, jer je odbrana u poslednjih 15 minuta meča potpuno pukla.

Prvo je u 78. minutu posle gužve pred golom Čaglar Sojunču pogodio za 2:1.

Četiri minuta kasnije sjajna duga lopta Viktora Lindelofa za povratnika Markusa Rašforda koji je utrčao na vreme i pogodio za 2:2.

Međutim, čim su krenuli sa centra, domaćini su postigli gol.

Samo 54 sekunde od gola Rašforda, zatresla se mreža Junajteda, a ovog puta volej udarcem sa desetak metara, mrežu gostiju zatresao je Džejmi Vardi.

U prvom minutu nadoknade posle kornera, Patson Daka je prosto ugurao loptu u mrežu za konačnih 4:2.

Na "Etihadu", Mančester siti je stigao do očekivanih bodova protiv Barnlija, 2:0 (1:0).

Bernardo Silva je bio strelac u 12. minutu, a onda je krenula serija promašaja i pred jednim i pred drugim golom.

Prekinuta je u 70. minutu kada je Kevin De Vrujne pogodio za 2:0.

Sautempton je golom Armanda Brohe u 53. minutu došao do pobede nad Lidsom, dom su Norič i Brajton odigrali bez golova.

Bod je u poslednji čas osvojio i Vulverhempton koji je preko Konora Kodija u 86. minutu uspeo da dođe do 2:2 na gostovanju Aston Vili.

Premijer liga, 8. kolo

Subota: Votford – Liverpul 0:5 (0:2) Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54 Lester – Man. junajted 4:2 (1:1) Tilemans 31, Sojunču 78, Vardi 83, Daka 90+1 - Grinvud 19, Rašford 82 Man. siti – Barnli 2:0 (1:0) B. Silva 12, De Brujne 70 Aston Vila – Vulverhempton 2:2 (0:0) Ings 48, Mek Gin 69 - Sais 80, Kodi 86 Sautempton – Lids 1:0 (0:0) Broha 53 Norič – Barnli 0:0 18:30 Brentford – Čelsi

Nedelja: 15:00 Everton – Vest Hem 17:30 Njukasl – Totenhem

Ponedeljak: 21:00 Arsenal – Kristal Palas