HET-TRIK RONALDA U GAŽENJU LUKSEMBURGA: Sve je izvesnije da će duel u Lisabonu sa Srbijom odlučiti pobednika grupe!

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022.

Prva dva gola Portugal, odnsosno Ronaldo, dao je iz penala

Portugal je večeras na svom terenu u Algarveu ubedljivo porazio Luksemburg sa 5:0, u utakmici u Grupi A u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Domaćin je poveo golovima Kristijana Ronalda iz jedanaesteraca, u osmom i 13. minutu. Ronaldo je tokom karijere postigao devet golova protiv selekcije Luksemburga.

Treći gol postigao je Bruno Fernandeš u 17, a zatim je strelac bio Žuan Palinja u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 87. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Srbija je u Beogradu pobedila Azerbejdžan sa 3:1 i zadržala prvo mesto na tabeli.

Srbija ima 17 bodova, a Portugal bod manje, ali i utakmicu manje. U sledećem kolu Portugal će 11. novembra igrati protiv Irske, a Srbija prijateljsku utakmicu protiv Katara.

O direktnom plasmanu na Mundijal odlučiće derbi Portugala i Srbije u poslednjem kolu, 14. novembra u Lisabonu.