IRCI SE PROŠETALI KROZ BAKU, ŠVEDSKA LAKO SA TZV. KOSOVOM: 2 gola Grka u nadoknadi, SPEKTAKL u Glazgovu!

KVALIFIKACIJE ZA SP 2022

Objavljeno: 20:29h

Republika Irska je sa 3:0 slavila na gostovanju Azerbejdžanu koji će Srbija dočekati u utorak 12. oktobra, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Dva gola je u prvom poluvremenu postigao Robinson, a Ogbene overio pobedu "Zelenih" u 90. minutu.

Irsak sad ima 5 bodova iz šest utakmica, ali je i dalje daleko makar od druge pozicije, dok su Azeri poslednji sa samo jednim bodom.

Selekcija Švedske je kao domaćin pobedila tzv. Kosovo 3:0 golovima Forsberga iz penala, Isaka i Kvaisona.

U istoj grupi, Grčka je ostvarila važnu pobedu kao gost Gruziji - 2:0, a golove su postigli Bakasetas u 90. i Pelkas u petom minutu nadoknade.

Uz po meč manje od prvoplasirane Španije, Švedska je druga sa 12 bodova, a Grčka treća sa 9.

U grupi D, Ukrajina je kao gost savladala Finsku 2:1 golovima Jarmolenka i Jaremčuka. Između tih pogodaka, strelac za Finsku je bio Puki, a mreže su se tresle samo u prvom poluvremenu.

Tako je Ukrajina izbila na drugo mesto sa 8 bodova.

Najzanimljivije je bilo u Glazgovu gde je Škotska dva puta stizala prednost Izraela i na kraju slavila pogotkom MekTominija u 94. minutu.

Škoti sada imaju 4 boda više na drugom mestu Grupe F, upravo ispred Izraela.

Još sedam utakmica igra se večeras, s početkom u 20.45, uključujući duel Luksemburg - Srbija.