REN ŠOKIRAO PARIŽANE: Mesi i ekipa doživeli prvi poraz u domaćem prvenstvu!

iznenađenje

Ren bio nagazna mina supertimu PSŽ-a

Objavljeno: 15:17h

Fudbaleri Pari Sen Žermena su poraženi od Rena sa 2:0 u utakmici 9. kola francuske Lige 1.

Šok u devetom kolu Lige 1 – Ren je na svom stadionu pobedio PSŽ sa 2:0 i tako došli do treće pobede u šampionatu Francuske.

Fudbaleri Rena su odlično počeli utakmicu, ali su nekako prepustili sredinu terena Parižanima pa je krenula dominacija PSŽ–a koju je predvodio Mesi.

Imali su inicijativu, Argentinac je delovao nezaustavljivo i čak je pogodio prečku iz slobodnog udarca sredinom poluvremena, pa su Mbape i Nejmar promašili neke velike šanse i ostalo je 0:0.

Lionel Mesi

U samom finišu poluvremena, Ren je kaznio promašaje Pari Sen Žermena i preko Laborda u maltene poslednjoj sekundi došao do vođstva od 1:0 i šokirali sve ljubitelje kluba iz prestonice.

Drugo poluvreme samo što je počelo, a Ren je već udvostručio vođstvo. Zahvaljujući Flavijenu Taiju od 46. minuta je Ren vodio sa 2:0, a asistent je bio strelac prvog gola – Labord.

Kilijan Mbape je u 69. minutu ulio nadu Pari Sen Žermenu kada je smanjio na 2:1, ali se onda javio VAR i ponišio taj pogodak, pa je na semaforu ostalo 2:0 za ekipu Rena.

U 83. minutu je stiglo još loših vesti za PSŽ, kada je dosuđen penal za Ren, ali se ponovo javio VAR i poništio tu odluku.

Liga 1, 9. kolo: Nedelja: Ren – PSŽ 2:0 (1:0) Labord 45, Tai 46 15:00 Monako – Bordo 15:00 Nant – Troja 15:00 Anžer – Mec 15:00 Lorijen – Klermon 17:00 Lil – Marsej 20:45 Sent Etjen – Lion

Subota Monpelje – Strazbur 1:1 (1:1) Mole 12 – Gameiro 28 Nica – Brest 2:1 (1:0) Todibo 45, Bart 61 – Onorat 90+2

Petak: Lens – Rems 2:0 (1:0) Kalimundo 45+1, 52