VELIKA POBEDA NEKOMPLETNE ZVEZDE: Kangina bomba bila je dovoljna za tri boda (FOTO)

LIGA EVROPE, 2. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti uživo na našem portalu

Objavljeno: 23:16h

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u Ligi Evrope, pošto su u Razgradu slavili protiv Ludogoreca sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe F.

Strelac jedinog gola na meču bio je Gelor Kanga koji je u 64. minutu "pocepao" mrežu Bugara sjajnim šutem sa više od 20 metara.

FK Crvena zvezda

Domaćem timu posao je dodatno otežao Sisinjo koji je u 77. minutu zaradio drugi žuti karton. Ludogorec je imao najbolju priliku do kraja meča. Strahinja Eraković je napravio veliku grešku i stvorio šansu Mavisu Čiboti koji je za malo bio neprecizan.

Posle dva odigrana kola, Zvezda je prva na tabeli sa šest bodova, Braga sada ima tri, a Ludogorec i Mitjiland po bod.

Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom kolu Lige Evropa, 21. oktobra, gostovati Mitjilandu, dok će Ludogorec dočekati Bragu.

DRUGO POLUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! Crvena zvezda osvojila je velika tri boda na gostovanju u Bugarskoj pošto je savladala Ludogorec 1:0.

90+4' Živković je šutirao, ali nije pogodio.

90' Igraće se još pet minuta.

85' U igri su Krstičić i Živković umesto Bena i Stanića.

81' Žuti karton dobio je Stanić posle oštrog prekršaja.

80' Katastrofalna greška Erakovića koju nije uspeo da iskoristi Čibota, lopta je na svu sreću završila pored gola.

77' Sisinjo je povukao Pavkova, dobio drugi žuti karton, što znači da je za njega utakmica završena, tako da će Crvena zvezda igrati sa igračem više do kraja meča.

76' Velika prilika za Zvezdu, Ben je bio u šansi, ali golman Ludogoreca nije dozvolio da šampion Srbije duplira prednost.

74' Opasan napad Ludogoreca, Tekpete je šutirao, Sanogo uspeo da izblokira udarac.

70' Kanga izlazi iz igre, a na teren ulazi Stanić. Na drugoj strani dvostruka izmena u ekipi Ludogoreca koji pojačava napad i želi da stigne do izijednačenja.

68' Najbolja šansa za Ludogorec, Tekpete pogađa prečku.

66' Još jedan žuti karton u redovima Crvene zvezde, sada je javno opomnut Pavkov.

64' GOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!! Kanga je postigao gol fantastičnim udarcem.

60' Ivanić je dobro pokušao iz daljine, ali je njegov udarac sjajno odbranio golman Ludogoreca.

54' Dobra šansa za Crvenu zvezdu. Dioni je prodro, uposlio Kangu, ali blokirao je njegov šut fudbaler Ludogoreca u poslednji čas.

52' Prvi žuti karton za igrače Ludogoreca dobio ga je Sisinjo.

46' Nastavljena je utakmica u Razgradu.

PRVO POLUVREME:

45+2' Kraj prvog poluvremena.

45+1' Žuti karton za Kangu zbog protesta.

37' Prvi udarac u okvir gola Crvene zvezde, pokušao je Dioni.

32' Dioni je slabo zahvatio loptu glavom.

27' Najbolja prilika do sada na meču, Ben je pogodio spoljni deo mreže.

20' Ivanić je pokušao sa distance.

17' Ivanić je napravio nesmotren faul i dobio žuti karton.

13' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Dioni.

7' Prva opasna akcija Zvezde, bio je prazan gol Ludogoreca, ali je Plastun intervenisao u poslednjem momentu.

2' Prva prilika za Ludogorec, Santana je bio u dobroj šansi.

1' Počela je utakmica u Razgradu.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju ekipi Ludogoreca u okviru drugog kola Lige Evrope.

Ekipa Dejana Stankovića će pokušati da ostvari još jedan trijumf u grupnoj fazi nakon što su u prvom kolu savladali Bragu sa 2:1 na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda biće značajno oslabljena u Bugarskoj izostankom bitne četvorke - Milana Borjana, Aleksandra Dragovića, Miloša Degeneka i Aleksandra Kataija, ali i pored toga tražiće pozitivan rezultat.

SASTAVI TIMOVA:

Ludogorec (4-2-3-1): Kalina – Ikoko, Sa, Plastun, Nedjalkov – Bađi, Santana - Tekpetej, Jankov, Despodov – Sotiriu.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Popović – Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić – Sanogo, Srnić – Ben, Kanga, Ivanić – Dioni.

Crvena zvezda i Ludogorec su odigrali dvomeč u sezoni 2016/17. u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona. Na prvom susretu u Bugarskoj, krajnji rezultat je bio 2:2. Posle sedam dana revanš je odigran na prepunoj Marakani. Nakon 90 minuta igre rezultat je takođe bio 2:2. Pošto je rezultat bio nerešen igrali su se produžetci posle kojih je slavila gostujuća ekipa rezultatom 4:2.

Zvezda i Ludogorec su se sastali u prijateljskom susretu u februaru 2020. godine, kada je kao šef stručnog štaba bio postavljen Dejan Stanković. To je bila treća pripremna utakmica u Beleku, na kojoj su crveno-beli ostvarili trijumf rezultatom 1:0, a pobedu je doneo Marko Gobeljić golom u 27. minutu utakmice.