PARTIZAN RUTINSKI SAVLADAO FLORU: Marković dva puta tresao mrežu rivala!

liga konferencija, 2. kolo

Sva dešavanja možete pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 23:32h

Partizan je savladao Floru rezultatom 2:0 i sa prve pozicije u grupi će čekati Gent u narednoj utakmici.

Fudbaleri Genta savladali su Anortozis istim rezultatom i uz crno - bele se istakli kao glavni favoriti za prolaz dalje. U narednoj utakmici upravo će se sastati prvoplasirani i drugoplasirani tim iz grupe i taj duel će najverovatnije odrediti ko će sa prve pozicije ići u narednu fazu takmičenja.

II POLUVREME

KRAJ: Partizan - Flora 2:0

Nadoknada vremena - Igraće se još 8 minuta u Humskoj!

90. minut - Izmena u Partizanu: Umesto Rikarda Gomeša na terenu je Nikola Terzić!

FK Partizan

88. minut - Partizan napada, lopta je mnogo više kod domaće ekipe. Partizan će po svemu sudeći zabeležiti nova tri boda.

STATUS POVREDE: Markus Sepik je odvezen u Urgentni centar! Osetio je bol u grudima i nagon za povraćanjem.

FK Partizan

82. minut - Izmene u ekipi Partizana: Umesto Markovića ušao je Holender, a umesto Jojića na terenu je Aleksandar Šćekić. Kapitenska traka ide na ruku Saše Zdjelara!

80. minut - Dobro ubačena lopta u kazneni prostor gostujućeg tima, ali golman Flore bio je brži od Jojića.

78. minut - Partizan drži terensku inicijativu, stiče se utisak da fudbaleri Flore nemaju snage za preokret.

70. minut - Prekid je zbog povrede igrača Flore...

65. minut - Vasiljev je poslao nezgodnu loptu iskosa iz slobodnog udarca, Popović je odbio, doduše ne baš spretno...

62. minut - Jović je zamenio Meniga. Inače, na utakmici je prisutno 5 845 gledalaca.

61. minut - Živković je ušao u sredinu i dobio pravovremen pas od Markovića, ali je šutirao pravo u golmana Flore.

59. minut - Vasiljev je opet imao previše prostora, šutirao je sa oko 20 metara, ali je Popović odbranio i skrenuo loptu u korner.

53. minut - Marković propušta 100% šansu da upiše het - trik!

FK Partizan

POLUVREME U HUMSKOJ: Crno - beli vode rezultatom 2:0 golovima Lazara Markovića! Fudbaleri domaćeg tima na pauzu ispraćeni su aplauzom sa tribina!

46. minut - Sjajan udarac Rikarda Gomeša završava pored gola!

42. minut - GOOOOOOOOL!!! Marković je ponovo strelac!! Sjajan prodor i Partizan duplira prednost!

40. minut - Fudbler Flore ubacuje loptu u kazneni prostor Partizana nakon prekida, ali Popović boksuje.

34. minut - Korner za ekipu Flore, sigurno interveniše golman Popović.

30. minut - Sjajan pas Natha ka Menigu, ali loša realizacija fudbalera iz Holandije na kraju.

29. minut - Šut Ojame ka golu Popovića, ali izuzetno nespretno i neprecizno je to bilo.

25. minut - Umalo autogol da postignu fudbaleri Flore na ubacivanje Lazara Markovića - od svega, samo korner!

24. minut - Centaršut Jojića sa leve strane ali Rikardo loptu glavom šalje preko prečke

Lazar Marković

17. minut - GOOOOOOOL!!! Partizan vodi 1:0 golom Lazara Markovića. Sjajan prodor i šut Rikarda, golman brani, Marković naleće na loptu glavom i trese mrežu rivala!

16. minut - nakon sjajnog prodora Rikarda, Jojić šutira preko gola.

13. minut - Nakon par ozbiljnijih napada Flore, igra se ponovo odvija mahom na polovini gostujućeg tima.

9. minut - Flora napada i dalje, dobar šut Alikija ali Popović je bio siguran.

7. minut - Vasiljev je imao sjajnu šansu za Floru ali šut sa 16 metara bio je neprecizan. Fudbaleri Partizana nisu izašli u blok na vreme, pa je fudbaler gostujućeg tima imao sjajnu šansu da donese prednost ekipi iz Talina.

6. minut - Sjajna akcija crno - belih po levoj strani ali neprecizno ubačena lopta Meniga u kazneni prostor.

4. minut - Partizan ima potpunu terensku incijativu.

FK Partizan

Počela je utakmica između Partizana i Flore

Trener Aleksandar Stanojević opredelio se startnih 11 sa pomalo neočekivanim rešenjima u odbrani, s obzirom na odsustvo Saničanina zbog povrede. Na mestu desnog beka Živković je dobio prednost u odnosu na Miljkovića.

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Miletić, Obradović - Zdjelar, Jojić - Marković, Natho, Menig - Rikardo.

Rezerve: Stevanović, Holender, Pavlović, Šćekić, Ostojić, Miljković, Terzić, Pantić, Urošević, Jović, Lutovac i Smiljanić

FLORA: Igonen - Lilander, Sepik, Kusk, Luka - Vasiljev, Sumets, Pum - Zenjov, Aliku, Ojama.

Rezerve: Paplavskis, Nom, Rajnkort, Miler, Tugjas, Šejn, Valja, Purg, Kalaste, Husar i Kuraksin.

Meč sudi Julijan Vajnberger iz Austrije.