ARSENAL JE GAZDA SEVERNOG LONDONA: "Tobdžije" rafalom u prvom poluvremenu očerupale "Pevce"!

premijer liga, 6. kolo

Arsenal je četvrtom vezanom pobedom u svim takmičenjima preskočio Totenhem na tabeli

Arsenal je u velikom derbiju severnog Londona kao domaćin pobedio Totenhem 3:1 (3:0), u 6. kolu Premijer lige.

"Tobdžije" su u prvom poluvremenu postigle sva tri gola. "Pevce" je načeo Emil Smit-Rou na dodavanje Bukaja Sake u 12. minutu.

Potom je Smit-Rou u 27. asistirao kapitenu Pjer-Emeriku Obamejangu koji je duplirao i prednost. Već u 34. minutu bilo je 3:0 kada je Saka matirao Ljorisa.

Totenhem je tek u 79. minutu uspeo da postigne gol, učinio je to Son. Prethodno se ispromašivao Hari Kejn.

Arsenal je četvrtom vezanom pobedom u svim takmičenjima preskočio Totenhem na tabeli i sada je 10. sa devet bodova, dok su Spursi odmah iza njih sa istim brojem bodova ali gorom gol razlikom.

U prvoj utakmici dana, Vulverhemtpon je kao gost pobedio Sautempton 1:0.