DE HEA I LINGARD ZA NOVA 3 BODA JUNAJTEDA, BRAJTON NAKON POBEDE IZBIO NA SAM VRH: Drama na današnjim mečevima PL!

NEIZVESNO DO KRAJA

Uzdbudljivi mečevi Premijer lige na otvaranju dana

Objavljeno: 17:43h

U dva popodnevna meča petog kola Premijer lige u nedelju Mančester junajted je savladao u finišu meča golom Džesija Lingarda protiv Vest Hema, a Brajton je slavio u duelu sa Lesterom.

Vest Hem je u Londonu dočekao Mančester junajted. Meč je u 89. minutu rešio Džesi Lingard koga su samo 15 minuta pre gola navijači Čekićara dočekali aplauzima. Slavio je Junajted rezultatom 2:1.

Dosta odlučno je Vest Hem ušao u meč i već za prvih 17, 18 minuta napravio dve dobre prilike, oba puta je pokušao Džerod Bouen.

Nakon pola sata igre Čekićari su došli do vođstva. Šutirao je Bouen snažno, Benrama se našao na putu lopte, ona ga je potkačila po laktu i sasvim dovoljno promenila smer da prevari Davida de Heu za vođstvo domaćih.

Samo pet minuta kasnije Junajted dolazi do izjednačenja. Najbliži je golu bio Kristijano Ronaldo koji je odlično reagovao i iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu.

Meč je na kraju rešio Džesi Lingard golom u 89. minutu koji iz poštovanja prema navijačima domaćih nije proslavio. Samo 15 minuta ranije kada je ušao u igru navijači domaćih su ga pozdravili aplauzima.

Tražili su gosti penal u nadoknadi vremena, ali Ronaldo nije bio dovoljno ubedljiv za sudije.

U istom minutu, u sledećem napadu penal je dobio Vest Hem – igrao je rukom Luk Šo, a potvrdio je to i VAR.

Mark Nobl ušao je praktično da izvede taj penal, ali sjajno je to odbranio De Hea.

Mančester junajted nastavlja seriju bez poraza i sada iz pet utakmica na drugom mestu na tabeli ima 13 bodova, koliko ima i prvoplasirani Liverpul, ali sa boljom gol razlikom. Vest Hem na osmom mestu ima osam bodova.

David De Hea

Brajton je i u duelu sa Lesterom nastavio sa sjajnim partijama i slavio protiv Lisica rezultatom 2:1.

Galebovi du do vođstva došli u 35. minutu sa bele tačke. Precizno je penal izveo Nil Mope.

Vođstvo domaćih udvostručio je u 50. minuta nakon asistencije Trosara i gola Denija Velbeka.

Nije, naravno, moglo da prođe tako mirno za domaće. Igrao se 61. minut kada je Džejmi Vardi zatresao mrežu domaćih i na taj način obeležio golom svoj 250. nastup za Lester u Premijer ligi. Ovo je Vardiju bio 121. ligaški gol.

Samo šest minuta kasnije Lester je pogodio za 2:2, ali taj gol je poništio VAR zbog ofsajda u kome se našao Lukman.

Još jedan gol je poništen Lesteru nakon intervencije sudija iz VAR sobe, Ndidi je bio u ofsajdu u 86. minutu.