DINAMIČNA UTAKMICA VELIKIH RIVALA: Na osnovu svega viđenog nerešeno je najrealniji ishod (VIDEO+FOTO)

večiti derbi

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 20:25h

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1, u derbi meču devetog kola Superlige Srbije.

Crno-beli su poveli u 165. "večitom" derbiju golom Bibrasa Natha u 36. minutu, a izjednačenje i bod Crvenoj zvezdi na stadionu u Humskoj doneo je Aleksandar Katai u 83. minutu.

Partizan je i dalje prvi na tabeli, sada ima 22 boda, dva više od crveno-belih.

FK Partizan, FK Crvena zvezda

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu domaćeg šampionata gostovati Mladosti, dok će crveno-beli dočekati Voždovac.

DRUGO POLUVREME:

94' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Nije bilo pobednika u 165. duelu Partizana i Crvene zvezde. Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1.

90' Igraće se još četiri minuta.

89' Dobar prodor Meninga, nije uspeo Rikardo da ozbiljnije ugrozi gol Partizana.

88' Holender ulazi u samoj završnici utakmice.

83' GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Crvena zvezda je stigla do izjednačenja, gol je postigao Aleksandar Katai.

Fk Crvena zvezda, FK Partizan

82' Sjajna prilika za Partizan koju je propustio Terzić.

78' Dobar centaršut Falka, Katai je pokušao glavom, ali nije uspeo da postigne gol.

72' Još dve izmene na terenu. Kod Partizana izašao je strelac jedinog gola do sada na utakmici Natho, dok je kod Zvezde igru napustio Ivanić.

65' Dvostruka izmena u ekipi Partizana, iz igre su izašli Lazar Marković i Jović, a u igru su ušli Mening i Terzić.

61' Još jednom je Rikardo bio u prilici, ovoga puta je šutirao pored gola.

60' Rikardo je lepo prihvatio loptu, šutirao, ali nije bio precizan.

54' Gajić je ušao umesto Erakovića, dok je Kanga dobio žuti karton.

49' Rikardo je pogodio, ali je on poništen zbog faula nad golmanom Borjanom koji je prethodno sjajno odbranio šut Vujačića.

46' Nastavljena je utakmca u Beogradu. Dejan Stanković je na teren poslao supertalentovanog Marka Lazetića, a navijači Zvezde su bakljadom obeležili početak drugog dela igre.

Delije

PRVO POLUVREME:

45+2' Kraj prvog poluvremena.

45' Saničanin dobija žuti karton.

44' Velika šansa za Partizan, Dragović izbacuje loptu u korner.

38' Natho je ponovo bio u prilici, ali je njegov udarac izblokirao Sanogo.

36' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Natho sa velike udaljenosti pogađa, Partizan dolazi do prednosti.

FK Crvena zvezda, FK Partizan

30' Crveno-beli propustili su najbolju šansu na utakmici, Katai je pogodio prečku.

21' Zvezda ponovo preti ovoga puta šutirao je Mirko Ivanić, ali nedovoljno opasno.

10' Preti ponovo Zvezda, šut je na kraju završio preko gola.

5' Dioni je imao veliku šansu da dovede Zvezdu do prednosti.

1' Počela je utakmica.

18:02 - Pre utakmice fudnaleri su minutom ćutanja odali počast velikom treneru Dušanu Dudi Ivkoviću.

17:59 - Navijači Crvene zvezde napravili su lepu koreografiju pred početak utakmice. I Partizan nije zaostao kada je reč o poruci igračima.

1 / 2 Foto: Espreso/Srđan Novaković

17:58 - Igrači Partizana i Crvene zvezde izlaze na teren stadiona u Humskoj, a na tribinama je prisutno oko 18.000 gledalaca.

Došao je dan koji mnogi sa nestrpljenjem očekuju, dan kada se igra najveći praznik srpskog fudbala "večiti derbi" između Partizana i Crvene zvezde.

Posle dužeg vremena Partizan u meč protiv ljutog rivala ulazi kao lider na tabeli. Crno-beli dočekuju derbi na poziciji broj jedan, sa maksimalnim učinkom i 21 osvojenim bodom, dok je Zvezda zabeležila remi u prvom kolu protiv Vojvodine i zato trenutno ima 19 bodova.

SASTAVI TIMOVA:

Partizan: Popović, Saničanin, Vujačić, Urošević, Miljković, Zdjelar, Natho, Jojić, Jović, L. Marković, Rikardo

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Eraković, Degenek, Dragović, Sanogo, Kanga, Krstičić, Ivanić, Katai, Dioni

Trener Partizana Aleksandar Stanojević govorio je na konferenciji za medije pred susret sa Crvenom zvezdom i kako je tada rekao njegova ekipa je spremna.

- Znamo svi šta znači derbi, posebno našim navijačima. Kao što sam pričao važno je bilo da veliki rival ne može u derbiju da nam se rezultatski odlepi. Imamo totalno ravnopravnu trku za titulu. Zbog toga sam zadovoljan i mogu reći da spremni dočekujemo utakmicu u nedelju - rekao je Stanojević.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković veruje da će njegova ekipa doći do pozitivnog rezultata u 165. večitom derbiju i uspeti da kruniše dobar psihološki momenat u kojem se nalazi posle velike pobede nad Bragom.

- Znate i sami, derbi, nešto na šta Srbija treba da bude ponosna. Zvezda i Partizan krče put, da imamo možda i direktne učesnke u Ligi šampiona. Ben nije u konkurenciji, Pavkova ćemo videti da spremimo za derbi. Koga nema bez njega moramo, iskoristićemo i današnji dan da se taktički pripremimo. Ne može sve da se predvidi, ali derbi nam dolazi u dobrom momentu nakon pobede nad Bragom - rekao je Dejan Stanković.

Crveno-beli su poslednji put dobili Partizan na njegovom terenu u 150. večitom derbiju, u februaru 2016. godine kada je bilo 2:1.