MAKEDONCI PROKOCKALI VELIKU PREDNOST: Engleska nije imala problema sa Andorom, pobedili i Bugarska i Albanija!

kvalifikacije za sp

Posle pet kola Severna Makedonija ima osam bodova na trećem mestu na tabeli, a Island na pretposlednjem petom mestu ima četiri.

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas u Londonu Andoru sa 4:0, u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i ostvarila petu pobedu u Grupi I.

Na londonskom Vembliju Engleska je povela u 18. minutu golom Džesija Lingarda, a prednost je udvostručio Hari Kejn iz jedanaesterca u 72. minutu. Treći gol na utakmici postigao je Lingard u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Bukajo Saka pogotkom u 85. minutu.

Engleska ima svih pet pobeda u kvalifikacijama i prva je na tabeli sa 15 bodova, dok Andora ima tri boda na petom mestu.

U drugoj utakmici u toj grupi Albanija je na Elbasan areni pobedila Mađarsku sa 1:0.

Jedini gol postigao je Armando Broja u 84. minutu.

Albanija je druga na tabeli sa devet bodova, a Mađarska je četvrta sa devet.

U Grupi C Bugarska je u Sofiji pobedila Litvaniju golom Ivajla Čočeva u 82. minutu.

Bugarska je treća sa pet bodova, a Litvanija je poslednja peta bez bodova.

U utakmici u Grupi J Island je u Rejkjaviku odigrao neršeno 2:2 sa Severnom Makedonijom.

Makedonski tim je imao dva gola prednosti, posle pogodaka Darka Velkovskog u 12. i Ezdžana Alioskog.

U 64. minutu posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda je poništen gol Islanda, koji je postigao Kari Arnason. Gol za Island postigao je Brinjar Ingi Bjarnason u 78. minutu, a bod domaćima obezbedio je Andri Gudjonsen u 84. minutu.