SVEGA JE BILO U BELORUSIJI: Tri penala, pet golova i na kraju pobeda Velsa!

kvalifikacije za sp

Fudbaleri Velsa savladali su Belorusiju rezultatom 3:2 u okviru kvalifikacione grupe E za Svetsko prvenstvo.

Meč su obeležila čak tri penala od kojih su dva bila za Vels.

Prvi na meču u šestom minutu realizovao je Geret Bejl. Nespretno je Černik faulirao Bejla nakon ubačene lopte, a isti igrač je sigurnim udarcem u donji desni ugao doneo prednost Velsu.

Fudbaler moskovske Lokomotive Vitali Lisakovič je u 29. minutu izjednačio sa bele tačke, a samo dva minuta kasnije prednost svom timu doneo je vezista Dinama iz Bresta Pavel Sedko.

VAR je u 69. minutu dodelio novi penal za Vels. Isti protagonista, Geret Bejl, ponovo je šutirao u isti ugao.

Stigao je fudbaler Real Madrida do het-trika, kada je prvim golom iz igre u 93. minutu doneo svom timu sva tri boda nakon velike pometnje.

Vels je ovom pobedom stigao do šestog boda i treće pozicije u grupi sa bodom i utakmicom manje od drugoplasirane Češke.

U narednom kolu ih očekuje susret sa Estonijom, dok će Belorusij ugostiti prvoplasiranu Belgiju.