ATLETIKO IMAO VIŠE SREĆE NEGO PAMETI: Viljareal žali za tri boda, Barsa bolja od Hetafea, pobedili Kadiz i Osasuna!

la liga 3. kolo

Do kraja dana očekuju nas još tri utakmice

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na svom terenu ekipu Hetafea sa 2:1, u meču trećeg kola španske lige.

Katalonski tim je u vodjstvo doveo Serđi Roberto u drugom minutu, a izjednačenje gostima doneo je Sandro Ramires u 19. minutu meča.

Gol za pobedu Barselone postigao je Memfis Depaj u 30. minutu.

Srpski fudbaleri Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč za ekipu Hetafea.

Barselona je sada četvrta na tabeli Primere sa sedam bodova, dok je Hetafe na 18. mestu bez bodova.

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su večeras na svom terenu Granadu sa 4:0, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva i ostvarili prvu pobedu u ligi.

Domaći su poveli u četvrtom minutu golom Alvara Garsije, a prednost je udvostručio Oskar Treho u 23. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Rendi Nteka pogotokom u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Santi Komesana u 58. minutu.

Rajo Valjekano sada ima tri boda na 10. mestu na tabeli, a Granada ima dva boda, posle dva remija u prva dva kola i zauzima 17. mesto.

Fudbaleri Osasune pobedili su na gostujućem terenu Kadiz sa 3:2.

Kadiz je poveo golom Aleksa Fernandesa u 16. minutu, a izjednačio je Kike u 60. minutu iz jedanaesterca. Novo vođstvo domaćima Fernandes je doneo u 66. minutu svojim drugim golom na utakmici, a zatim je u nadoknadi vremena Osasuna postigla dva gola i pobedila.

Prvo je izjednačio Roberto Tores iz penala u prvom minutu nadoknade, a četiri minuta kasnije asistirao je Davidu Garsiju kod pobedonosnog gola.

To je prva pobeda Osasune u ligi i sa pet bodova zauzima osmo mesto na tabeli. Kadiz na 12. mestu ima dva boda.

Fudbaleri Atletiko Madrida i Viljareala su na stadionu Vanda Metropolitano odigrali 2:2 u poslednjoj utakmici trećeg kola La Lige.

Viljareal je poveo u 52. minutu golom Trigerosa, već u 56. je bilo 1:1 kada je izjdnačio domaćin golom Suareza. Kada je u 74. Danjuma ponovo vratio u vođstvo ekipu Viljareala mnogi su mislili da je gotovo.

Ali Atletiko je imao više sreće nego pameti i u 90+4. minutu autogolom Mandia izbegao poraz.

Atletiko posle tri kola ima sedam bodova, a Viljareal je upisao svoj treći remi zaredom.

Sledeće kolo Madriđani će igrati protiv Espanjola, dok žuta podmornica ne svom terenu čeka Alaves.