PARTIZAN ODRADIO DOMAĆI ZADATAK: Crno-beli u fenomenalnoj atmosferi izborili plasman u Ligu Konferencija!

kvalifikacije za ligu konferencija plej of

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:06h

Partizan je uspeo da nadoknadi minimalni poraz iz prve utakmice i na krilima navijača savlada Santa Klaru 2:0 i tako izbori plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Utakmica je počela poništenim golom već u trećem minutu kada je posle prodora Sume na odbijenu loptu natrčao Jović i sproveo je u mrežu, ali je nažalost bio u ofsajdu. Nakon toga je usledilo zatišje pred buru.

U 24. minutu Suma je oboren u kaznenom od strane Viljanueve i sudija Poson je pokazap na belu tačku, odakle je bio precizan Rikardo. Već u sledećem napadu, crno-beli su stigli do drugog gola. Miloš Jojić je izveo korner sa desne strane a na drugoj stativi je bio Siniša Saničanin za njegov prvi go u Partizanu, a momenat nije mogao bolji da izabere.

Do kraja poluvremena Santa Klara je imala dve šanse (Linkoln slobodnjak, šut Karvalja) koje nisu pravile problem Popoviću. Imali su crno-beli na početku nekoliko prilika koji nisu bili toliko opasni po gol. Do kraja je šansu imao Holender čiji je pokušaj zaustavio golman Santa Klare.

Žreb za grupnu fazu LK je na progframu sutram u petak, u 13.30h.

II POLUVREME

90+5. minut - Šut Mansura pored gola.

90. minut - Još osam minuta nadoknade.

FK Partizan

85. minut - Izlazi Jojić, ulazi Šćekić, pokušaj Pantića glavom pravo u golmana.

84. minut - Žan Patrik dobio žuti karton.

80. minut - Pokušaj Holendera sa desne strane, brani Pereira.

74. minut - Izmena kod Partizana, izlaze Marković i Jović, menjaju ih Pantić i Holender.

72. minut - Najbliži golu su bili gosti, srećom lopta je otišla pored gola.

FK Partizan

69. minut - Alano je kada je izašao iz igre ušao u raspravu sa navijačima. Sve se smirilo.

64. minut - Slododnjak sa desne strane posle koga je Vujačić glavom šutirao preko gola.

62. minut - Žuti za Viljanuevu zbog faula nad Markovićem.

59. minut - Ponovo kombinacija Jojića i Saničanina, nažalost ovaj put je šutirao preko gola.

FK Partizan

56. minut - Nakon kombinacije Jojića, Rikarda i Markovića malo je falilo da u kaznenom posle lopte sa desne strane pre golmana na nju stigne Jović. Žiuti za Vujačića.

54. minut - Ukazuje se pomoć Vujačiću, pitanje hoće li crnogorski štoper moći da nastavi utakmicu.

52. minut - Šut Zdjelara sa velike udaljenosti otišao pored gola.

50. minut - Prodor Rikarda koji je zaustavljen ispred kaznenog bez faula, i zbog toga je bilo negodovanja sa tribina.

1 / 2 Foto: Espreso

47. minut - Posle prekida sa leve strane koji je ponovo izveo Jojić, loptu je u kaznenom zakačio Rikardo ali nedovoljno da je pošalje u mrežu.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

45+1 minut - Probio je Alano po desnoj strani, ali je srećom tu bio Saničanin koji ga je uspomoć Zdjelara zaustavio.

45. minut - Dva minuta nadoknade

FK Partizan

42. minut - Prvi žuti na utakmici je dobio Miloš Jojić

39. minut - Pokušaj Karvalja van kaznenog odlazi pored gola.

35. minut - Šutirao je Linkoln iz slobodnjaka ali je sjajno intervenisao Popović.

27. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL 2:0 Siniša Saničanin! Posle kornera sa leve strane koji je izveo Jojić, na drugoj stativi je sačekao štoper crno-belih koji je poslao u mrežu. Partizan ima rezultat za Ligu Konferencija!

FK Partizan

26. minut - Prva izmena kod Partizana, izašao Suma, menja ga Natho.

25. minut - GOOOOOLLLLLLLLLLLL 1:0 za Partizan! Rikardo je bio precizan sa 11 metara. Anulirana je prednost Santa Klare!

FK Partizan

24. minut - PENAL ZA PARTIZAN!

19. minut - Prekid jer su na travi Obradović i Žan Patrik.

15. minut - Posle karambola u kaznenom gostiju lopta se odbila do Markovića koji je sa ivice kaznenog šutirao pored gola.

10. minut - Uvodi deo meča nam nagoveštava kako će gosti igrati. Svi su iza lopte i čekaju grešku protivnika.

FK Partizan

5. minut - Šut Mansura sa nekih 25 metara koji je otišao preko gola.

3. minut - Poništen gol Partizanu, sjajan veleslaom Sume koji je šutirao pravo u golmana Pereiro, ovaj ispustio loptu, gde se našao Jović koji je prosledio u mrežu, ali je nažalost bio u ofsajdu.

FK Partizan

Vatromet na početku utakmice u Humskoj!

1. minut - Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Santa Klare.

Glavi sudija ovog meča dolazi iz Engleske i to je Kreg Pouson.

Sastavi:

Partizan: Popović - Miljković, Obradović, Vujačić, Saničanin - Zdjelar, Jojić - Suma, Marković, Jović - Rikardo Gomes.

Santa Klara: Pereira - Ramos, Alfonso, Vilanueva, Mansur - Marita, Karvaljo - Linkoln - Patrik, Alano, Buldini.

Na konferenciji za novinare Aleksandar Stanojević je potvrdio da će dvojica bitnih igrača za Partizan vratiti u ekipu jer je u ovo trenutak i da se rizikuje:

- Što se tiče Zdjelara, on svim silama pokušava da igra, evo u ovom trenutku je na treningu, popodne će početi sa nama, nadam se dobrim vestima. I za Pantića je slična situacija, po 8-9 sati su imali razne terapije ne bi li bili spremni da igraju. Sa druge strane i mi ćemo malo rizikovati, hoćemo sa njima, ući ćemo u rizik da ih spremimo za tu utakmicu - rekao je šef struke crno-belih.

Što se tiče Santa Klare oni su između ove dve utakmice prodali Karlosa Žuniora strelca prvog gola na prvom meču (otišao u Al Šabab) i njega neće biti na terenu. Dok je nastup japanca Morite pod znakom pitanja, u četvrtak je napustio teren zbog povrede, dok u ponedeljak na utakmici sa Boavištom nije bio u protolu. Što znači da postoji mogućnost da oba strelca za Santa Klaru ne igraju večeras. Ipak po rečima trenera Danijela Ramoša će dati sve od sebe kako bi se na kraju radovali.

Partizan traži svoj 11 plasman u grupnu fazu nekog evropskog takmićenja, dok Portugalci nikada nisu igrali nijedno takmičenje.