BIRMANČEVIĆ STRELAC ZA MALME: Jang Bojs do pobede došao sa igračem manje (FOTO)

ŽESTOKI OBRAČUNI

Prednost pred revanš duel ima i ekipa Benfike koja je na svom terenu savladala PSV

Objavljeno: 23:54h

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu PSV sa 2:1, u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona.

Portugalski tim je posle prvog poluvremena imao prednost od 2:0 golovima Rafe Silve u desetom i Julijana Vajgla u 42. minutu. Jedini gol za PSV postigao je Kodi Gakpo u 51. minutu.

PSV Ajndhoven, FK Benfika

S prednošću će na revanš naredne nedelje i Malme koji je sa 2:0 bio bolji od Ludogoreca. Strelci za pobednički tim bili su srpski fudbaler Veljko Birmančević u 26. i Jo-Inge Berget u 61. minutu.

Najuzbudljivije je bilo u duelu Jang Bojsa i Ferencvaroša koji je završen pobedom švajcarskog tima od 3:2. Frank Boli je u 14. minutu doneo vođstvo mađarskom timu, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Mešak Elia.

Jang Bojs je već u 25. minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Silvan Hefti zaradio direktan crveni karton, ali Mirto Uzuni nakon toga nije iskoristio jedanaesterac.

I sa igračem manje, Jang Bojs je do kraja poluvremena poveo golom Vinsenta Sijera, da bi Ulises Garsija u 65. minutu povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Boli svojim drugim golom na utakmici, u 82. minutu.

Revanš mečevi se igraju naredne nedelje.