MOŽE BARSA I BEZ MESIJA: Preskočen uvek neugodni REAL SOSIJEDAD!
Đerar Pike, Foto: Profimedia

PRIMERA

Objavljeno: 22:12h

Fudbaleri Barselone pobedom nad Real Sosijedadom rezultatom 4:2 (2:0) otvorili su novu sezonu La lige.

Biće to prva sezona bez Lionela Mesija posle gotovo dve decenije što je, makar na tribinama, obeležilo ovaj meč.

Dole na terenu igrači su učinili sve da pažnju skrenu na sebe i uspeli su, jer su domaći pokazali da ih nedavni šok nije previše uzdrmao.

Već u 19. minutu je Memfis Depaj upisao asistenciju, a Đerar Pike gol za vođstvo katalonskog kluba.

FK Barselona

U nadoknadi prvog poluvremena Martin Brajtvajt je pogodio za 2:0, a potom je Danac i u 59. bio precizan za, činilo se, lagodnih 3:0 u preostalih pola sata.

Taj rezultat ostao je na snazi do 82. minuta, kada je najpre gol za Sosijedad postigao mladi Lobete Sienfuegos.

Samo tri minuta kasnije je Mikel Ojarzabal postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca i u završnici smo imali potpunu dramu.

Ipak, Barsa je preživela, a do kraja i uspela da dođe do četvrtog gola posle kontre i egzekucije Serđi Roberta.

Time je potvrdila pobedu na startu šampionata.