ATLETIKO NASTAVLJA U DOBROM RITMU: Korea dao dva KOMADA!
Dijego Simeone, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

LUDILO

Objavljeno: 19:41h

Aktuelni šampion Španije Atletiko Madrid krenuo je u odbrani titule u La ligi pobedom nad Seltom u Vigu rezultatom 2:1 (1:0).

Tim Dijega Simeonea je odigrao novi vrlo tvrd meč, u svom stilu, iako je viđeno tri gola.

Vodile su "jorgandžije" posle prvog poluvremena golom Anhela Koree, ovog nedeljnog popodneva dvostrukog strelca.

Prvi je postigao tako što je asistenciju upisao Toma Lemar.

Potom je Atletiko ušao u prepoznatljivu ulogu čivanja rezultata dobrom defanzivom, ali je u 58. minutu Ljorente neoprezno napravio penal koji je u 1:1 pretvorio Jago Aspas.

To nije prodrmalo goste iz Madrida, već je samo šest minuta kasnije Korea postigao svoj drugi gol na meču.

Do kraja meča je Ljorente napravio još jednu kardinalnu grešku, omogućivši Aspasu stopostotnu priliku, ali je najbolji igrač Selte obišao Jana Oblaka i promašio prazan gol.

U finišu se igralo 11 minuta posle 90.og, a u tom periodu smo videli puno nervoze i dva crvena kartona – Ugu Malju na jednoj i Mariju Hermosu na drugoj strani.