TOTENHEM UZEO VELIKA 3 BODA: Loš dan za GVARDIOLINU ekipu!
FK Totenhem, Foto: Profimedia

slavlje

Objavljeno: 19:33h

Fudbaleri Totenhema savladali su Mančester siti rezultatom 1:0, u poslednjem meču prve runde Premijer lige.

Jedini gol postigao je Hjong-min Son, preciznim udarcem u 55. minutu.

Ovo je prva pobeda za Nuna Espirita Santa na klupi londonske ekipe, a ostvarena je ni manje ni više nego nad braniocem titule.

Harija Kejna, kapitena domaćih, nije bilo u protokolu, a sve su glasnije spekulacije da će uskoro pojačati upravo Siti.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, iako je broj prilika bio sasvim solidan.

Najpre su jedan za drugim pretili Fernandinjo i Kanselo, da bi im uzvratio Mura ubrzo.

Još jednu dobru šansu za Totenhem u prvom delu imao je Son, koji je u 40. minutu šutirao malo pored stative.

"Pevci" su do prednosti stigli upravo preko Korejca. Igrao se 55. minut kada je povukao loptu, prišao šesnaestercu, uputio udarac levom nogom, dovoljan da prevari prvo Dijaša, a onda i zatečenog Edersona.

Totenhem je priliku da dotuče rivala imao ubrzo, nekoliko minuta kasnije, kada je Stiven Bergvajn gađao bliži ugao, ali neprecizno.

Mogla je kazna vrlo lako da stigne u finišu, međutim, Loris je zaustavljao pokušaje Griliša, De Brujnea, Toresa...

Totenhem u narednoj rundi gostuje Vulvsima, dok će Siti dočekati Norič.