VATRENO PRVO KOLO PREMIJER LIGE: Čelsi OPRAŠIO, Vardi doneo POBEDU, Brajton i Everton SLAVILI posle PREOKETA!
Džejmi Vardi, Foto: Profimedia

1. kolo premijer lige

Levi bek je pogodio iz slobodnog udarca u 27. minutu i tako sedmu uzastopnu sezonu postigao barem jedan gol u Premijer ligi.

Objavljeno: 18:11h

U tradicionalnom terminu subotom od 16:00 odigrano je pet utakmica prvog kola Premijer lige.

Brentford je pobedio Arsenal (2:0) u petak uveče na otvaranju, dok je subotu otvorio Mančester junajted koji je deklasirao Lids 5:1.

Čelsi je takođe opravdao ulogu favorita i lako savladao Kristal Palas 3:0 (2:0).

Vodeći gol za Čelsi postigao je Markos Alonso.

Prednost je duplirao Kristijan Pulišić u 40. minutu, dok je pobedu overio Šaloba, koji je postigao sjajan gol na debiju. Mrežu je zatresao u 58. minutu.

Na pravi način je sezonu otvorio i Lester.

"Lisice" su savladale Vulverhempton 1:0 (1:0).

Pobedonosni gol delo je Džejmija Vardija u 41. minutu, na asistenciju Rikarda Pereire.

Vardi je gol proslavio tako što je "zavijao" na navijače Vulverhemptona.

Votford je iznenadio Aston Vilu i pobedom se vratio u Premijer ligu 3:2 (1:0).

Prednost je doneo Denis u 10. minutu, da bi je u 41. duplirao najskuplji igrač u istoriji kluba Ismaila Sar.

Kućo Ernandes je ušao u igru u 67. minutu i iz prvog dodira postigao gol za 3:0.

Gol za Aston Vilu postigao je Džoš Mekgin u 70. minutu, da bi iz penala u 97. minutu Ings ublažio poraz.

Do trijumfa su preokretima došli Everton i Brajton.

Everton je kod kuće savladao Sautempton 3:1 (0:1).

Sautempton je vodio na poluvremenu golom Armstronga u 22. minutu, koji je debitovao u Premijer ligi.

Evertonu su preokret doneli Rišarlison u 47. i Dukure u 76. minutu, da bi tačku na meč stavio Kalvert Luin u 81.

Brajton je kao gost savladao Barnli 2:1 (0:1).

Domaćin je vodio na poluvremenu golom Tarkovskog, koji je zatresao mrežu već u drugom minutu.

Pobedu su doneli Mopaj u 73. i Mekalister u 78. minutu.

Subota: Mančester j. – Lids 5:1 (1:0) Fernandeš 30, 54, 60, Grinvud 52, Fred 68 - Ejling 48 Barnli – Brajton 2:1 (0:1) Tarkovski 2 – Mopaj 73, Mekalister 78 Čelsi – Kristal Palas 3:0 (2:0) Alonso 27, Pulišić 40, Šaloba 58 Everton – Sautempton 3:1 (0:1) Rišarlison 47, Dukure 76, Kalvert Luin 81 – Armstrong 22 Lester – Vulverhempton 1:0 (1:0) Vardi 41 Votford – Aston Vila 3:2 (2:0) Denis 10, Sar 41, Ernandes 67 – Mekgin 70, 18.30 Norič – Liverpul

Nedelja: 15.00 Njukasl – Vest Hem 17.30 Totenhem – M. Siti

Petak: Brentford – Arsenal 2:0 (1:0) Kanjos 22, Norgard 74