PARTIZAN GOLOM RIKARDA IZBORIO REMI U SOČIJU: Sada se crno-beli uzdaju u domaći teren za prolaz u plej-of rundu!

kvalifikacije za ligu konferencija

Sva dešavanja možete pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 20:06h

Partizan odigrao je nerešeno 1:1 na gostovanju ruskom Sočiju u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Klub sa Crnog mora nema veliku tradiciju, ali je mnogo ulagao i stigao do Evrope osvajanjem petog mesta u Premijer ligi Rusije, na šta je upozorio pre meča i trener crno-belih, Aleksandar Stanojević.

On je možda zbog toga izveo tim sa malo jačom sredinom terena.

U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika, jednom je samo Popović zaustavio udarac Terehova. Ipak, videli smo dva kiksa golmana, kada su posle centaršuteva Marković i na drugoj strani Dugandžić pogađali okvir gola.

U nastavku je Partizan bio bolji do sumnjivog penala koji je dosudi arbitar iz Rumunije Mantan. Utisak je da je faul Vujačića bio načinjen van šesnaesterca. Noboa je bio precizan sa bele tačke.

Ipak, "parni valjak" je vrlo brzo izjednačio posle odličnog prodora i centaršuta Markovića i uvacivanja i reakcije Rikarda.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa će revanš u Beogradu odlučiti ukupnog pobednika.

Pobednik dvomeča će igrati u plej-ofu protiv boljeg iz dvoboja slovenčake Olimpije i Santa Klare.

II POLUVREME:

90+5. minut - kraj utakmice.

90+1. minut - Popović odlično skida lopte u finišu, sada je odbranio udarac Terehova.

90. minut - Rikardo je izašao a ušao Milovanović. Pet minuta nadoknade.

81. minut - Barsov je zamenio Dugandžića, a Angban Cagaljova.

74. minut - Stanojević je uveo Lutovca, Holendera i Jojića umesto Pantića, Markovića i Natha.

73. minut - GOL - Marković je prodro do gol-aut linije po desnoj strani pa podigao loptu na drugoj stativi gde se Rikardo sjajno ubacio iza odbrane i matoirao Zabolotnjija - 1:1!

71. minut - žuti karton za Prohina.

66. minut - GOL - rumunski sudija Muntan je najpre dosudio faul na ivici šesnaesterca u korist Sočija i dao žuti Vujačiću. Onda je preinačio odluku na sistenciju pomoćnika i pokazao na penal!

1 / 5 Foto: Starsport©

60. minut - Popova je zamenio Zajak, a Burmistrova Jusupov.

52. minut - Stanojević je dobio žuti karton zbog prigovora.

50. minut - Natho je izveo "skraćeni korner", posle gužve lopta je pogodila Nobou, gosti su tražili penal, ali je bilo jasno posle snimka da ga je pogodila u grudi...

46. minut - počelo je drugo poluvreme. Bez promena u bilo kom od dva tima.

I POLUVREME:

45+2. minut - kraj prvog poluvremena.

43. minut - žuti karton sad za Baraća.

42. minut - Marković je iz prve šutirao iz teške pozicije na desnoj strani - pored gola...

38. minut - Margasov se dobro ubacio po desnoj strani pa poslao loptu u peterac, ali je Popović uhvatio.

26. minut - Dugandžić je sada centrirao sa leve strane, Popović loše procenio let lopte, a ona se od stative odbila pred gol. Srećom po crno-bele, tu je bio Saničanin i otklonio opasnost.

17. minut - Tarahov je ostao sam na levoj strani, dobio loptu i prevario Živkovića, ali je Popopvić dobro odbranio njegov udarac. Korner za domaćina.

5. minut - Marković je verovatno želeo da centrira pa pogodio prečku sa gornje strane. U sledećem napadu je Popović dobro intervenisao pred Burmistrovim.

4. minut - na startu utakmice bez većih uzbuđenja.

Sastavi:

Soči: Zabolotnji, Margašov, Barać, Rodrigao, Prokin, Tarehov, Popov, Noboa, Caljagov, Burmistrov, Dugandžić.

Klupa: Adamov, Džanaev, Jusupov, Vorobjev, Barsov, Kolmakov, Angban, Jurganov, Žoaozinjo, Mamana, Zaika.

Partizan (4-2-3-1) : Popović- Živković, Saničanin, Vujačić, Urošević- Zdjelar, Šćekić- Marković, Natho, Pantić- Rikardo.

Klupa: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Ostojić, Brežančić, Milovanović, Terzić, Jojić, Lutovac, Smiljanić.