HRABRA IGRA SA IGRAČEM MANJE: Zvezda imala više prilika, odluka ko prolazi dalje pada u revanšu (FOTO)

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:18h

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su večeras nerešeno 1:1 sa Šerifom, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Moldavski klub je stigao do prednosti u 33. minutu, a strelac je bio Frank Kastanjeda iz slobodnog udarca. Zvezda je izjednačila u nadoknadi poluvremena preko Loisa Dionija. Francuski napadač je loptu poslao u prazan gol posle velike greške protivnika, pre svih golmana Jorgosa Atanasijadisa.

FK Crvena zvezda, FK Šerif

Crveno-beli su utakmicu završili sa igračem manje. Gelor Kanga je isključen u 58. minutu zbog drugog žutog kartona.

Zvezda je i pored igrača manje imala više od igre, ali do kraja susreta nije bilo promene rezultata, tako da je ostalo 1:1.

DRUGO POLUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Crvena zvezda i Šerif odigrali su nerešeno 1:1, tako da će odluka o tome ko ide dalje pasti u revanšu koji se igra sledeće nedelje u Moldaviji.

90+4' Krstović je pokušao iz velike udaljenosti.

90+2' Slab pokušaj Bena.

90' Igraće se još 4 minuta.

85' Još pet minuta ostalo je do kraja utakmice, nema promene rezultata, a sve je više nervoze i žutih kartona.

76' Dejan Stanković odlučio se za još jednu izmenu, umesto Falka na teren je ušao Ben.

73' Gobeljić šutira iskosa sa desne strane, lopta odlazi pored gola.

71' Druga javna opomena i za igrače Šerifa, požuteo je Žulijen.

69' Nova izmena u Zvezdinom timu, u igri je Krstičić umesto Sanoga.

68' Ivanić je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je lopta završila preko gola.

57' CRVENI KARTON!!!!! Zvezda ostaje sa igračem manje do kraja utakmice, drugi žuti, a samim tim i crveni karton dobio je Gejlor Kanga.

56' Prva izmena u ekipi Crvene zvezde, iz igre je izašao strelac gola Dioni, a u igru je ušao Krstović.

49' Falko je uputio prvi udarac u nastavku utakmice.

46' Nastavljena je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".

PRVO POLUVREME:

45+2 Kraj prvog poluvremena u Beogradu.

45+1' GOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Zvezda izjednačuje rezultat. Centrirao je Kanga, golman Atanasijadis je loše reagovao, lopta se odbila od jednog igrača Šerifa do Dionija, koji je sa nekoliko metara rutinski zatresao mrežu protivnika.

FK Crvena zvezda

45' Igraće se još dva minuta.

41' Preti Crvena zvezda, Dioni je lepo ostavio loptu, a zatim je usledio projektil Kange koji je Atanasijadis uspeo da zaustavi.

36' Falko pada u šesnaestercu Šerifa, sudija iz Rumunije ponovo nije dosudio najstrožu kaznu.

33' GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Šerif vodi u Beogradu. Kastanjeda postiže prelep gol sa 18 metara iz slobodnog udarca.

26' Prvi žuti karton na utakmici dobio ga je Sanogo.

25' Dionija ruši Arboleda, traže igrači Crvene zvezde penal, sudija odmahuje rukom, igra se nastavlja.

17' Dioni se našao u kaznenom prostoru, ali je slabo zahvatio loptu.

16' Kanga je pokušao iz velike udaljenosti, lak plen za golmana Šerifa.

11' Prva ozbiljnija akcija Crvene zvezde, Katai je ipak sebi dao prejak for posle sjajnog pasa Ivanića.

10' Šerif je imao dobru priliku posle kornera, ali je lopta na kraju završila preko gola posle šuta Arbolede.

5' Prvu šut u okvir gola Milana Borjana koji je lako intervenisao.

1' Počela je utakmica u Beogradu.

20:58 - Sjajna koreografija na severnoj tribini pred start meča.

20:55 - Sve je spremno za početak utakmice, na tribinama je prisutno oko 25.000 gledalaca.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju u Beogradu moldavski Šerif, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampion Srbije i šampion Moldavije se do sada nikada nisu sastajali. Pravdu na večerašnjem susretu deliće rumunski sudija Ovidiju Hategan, a treneri su se odlučili da na teren izvedu sledeće sastave:

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Gobeljić, Pankov, Dragović – Sanogo, Kanga, Falko, Ivanić, Katai – Dioni

Šerif: Atanasiadis – Kristijano, Arboleda, Dulanto, Žulijen – Kolovos, Ado, Til – Kastanade, Jansane, Traore

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je pred ovaj meč da je njegova ekipa potpuno koncentrisana na Šerif i da nema prostora da se misli na druge teme.

- Nema prostora da se priča ni o čemu drugom, osim o Šerifu. To je jedna stanica za naše navijače, klub i igrače, kao i čitav stručni štab. Potrudićemo se da i petu godinu u nizu igramo grupnu fazu nekog evropskog takmičenja, to je naš cilj - rekao je Stanković na konferenciji za novinare.

Trener crveno-belih smatra da se ekipe Kairata i Šerifa dosta razlikuju.

- Ne možeš da ihi porediš dok ne odigraš utakmicu. Kada bi ih upoređivali, Kairat je u nekom segmentu bolji, a negde Šerif ima prednost. Šerif ima talentovane i brze igrače, ako ih pustiš da igraju, mogu da ti naprave problem. Igraju specifično, imaju plejmejkera koji nekad igra ispred štopera, a ponekad je iza špica, tako da će od njihove ideje da li da nas napadnu, to zavisiti. Kairatu smo uspeli da „otkinemo“ ono odakle najbolje prete, znali smo šta nas čeka i bili spremni na to. Igramo kod kuće pred našim navijačima, to je najlepše što možemo da očekujemo.