KONKRETNIJA IGRA DALA REZULTAT: Partizan se ponovo sa celim plenom vraća iz Novog Sada (FOTO)

SUPERLIGA, 2. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:27h

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Vojvodinu 2:0 (1:0) u Novom Sadu u derbiju drugog kola Superlige Srbije.

Dvostruki strelac za crno-bele bio je Bibras Natho, koji je mrežu zatresao u 5. i 58. minutu.

Bio je ovo drugi uzastopni trijumf izabranika Aleksandra Stanojevića na "Karađorđu", pošto su u prvom kolu na istom mestu savladali Proleter, a ukupno treća pobeda u sezoni.

Nastavak pobedničkog niza i četvrtu pobedu u nizu pokušaće da ostvare na revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Dunajske Strede, u četvrtak na gostovanju u Slovačkoj.

DRUGO POLUVREME:

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!! Očekivao se jači otpor Vojvodine, ali je Partizan bio tokom celog susreta konkretniji rival i zasluženo stigao do nove pobede.

90' Utakmica je produžena tri minuta.

78' Mogao je sada Vujačić do prvog gola u sezoni, ali nije uspeo da se upiše u strelce ostaje 0:2.

76' Pantić pokušava, brani Simić.

70' Najopasniji pokušaj Vojvodine od početka meča, šutirao je Bastajić, ali je lako odbranio Popović.

67' Nemanja Jović je imao priliku, ali je oklevao pred golom Vojvodine, tako da je ostalo 0:2.

FK Vojvodina, FK Partizan

62' Trostruka izmena u ekipi Partizana. Iz igre izlaze Natho, Gomeš i Holender, a umesto njih na terenu su Pantić, Marković i Milanović.

58' GOOOOOOOOOLLLLL!!!!! Natho je neuhvatljiv ove večeri. Jojić je probio po desnom boku, uposlio Natha koji je sigurnim udarcem savladao golmana Vojvodine.

46' Nastavljena je utakmica u Novom Sadu. U prvom poluvremenu Vojvodina nije uputila nijedan šut ka golu Partizana, dok su gosti iz Beograda imali tri udarca.

PRVO POLUVREME:

45+1' Natho je šutirao, ali nije bio precizan tako da je ostalo 0:1 posle prvih 45 minuta igre u Novom Sadu.

45' Prvo poluvreme produženo je jedan minut.

36' Konačno dobar napad Vojvodine, ali je ispred Mrkaića dobro intervenisao Vujačić tako što je izbacio loptu u korner.

18' Igrači Partizana tražili su penal, ali Simović nije pokazao na belu tačku.

12' Zdjelar je šutirao preko gola.

4' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!! Partizan vodi u Novom Sadu, strelac je Natho.

FK Partizan, FK Vojvodina

1' Počela je utakmica u Novom Sadu. Glavni sudija meča je Novak Simović.

Derbi meč 2. kola fudbalske Superlige Srbije igra se u Novom Sadu gde domaća Vojvodina dočekuje ekipu Partizana.

Oba tima su dobro počela novu sezonu, pa treba očekivati kvalitetnu i neizvesnu utakmicu.

SASTAVI TIMOVA:

VOJVODINA: N. Simić - Cucin, Kovačević, Stevanović, Devetak - Topić, Busnić, Novevski - V. Simić, Čović, Mrkaić

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Holender, Natho, Jović - Rikardo

Partizan u nešto boljem raspoloženju ulazi u ovaj meč s obzirom na pobede protiv Proletera na otavarnju nove sezone Superlige, a potom i Dunajske Strede u kvalifikacijama za Ligu Konferencija.

Sa druge strane, Vojvodina je start sezone u srpskom šampionatu počela remijem sa Crvenom Zvezdom, ali su kao i Partizan minimalnim rezultatom otpočeli kvalifikacioni proces za Ligu Konferencija protiv Penevežisa.