PRAZNE PUŠKE ZVEZDE PRED DELIJAMA: Vojvodina iščupala bod, Ben i Pavkov tragičari! (VIDEO)

superliga srbije, 1. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 22:13h

FK Crvena zvezda nije uspela da pobedom započne odbranu titule prvaka jer je remizirala sa Vojvodinom na svom stadionu u prvom kolu Superlige Srbije - 0:0.

Za razliku od čitave prošle sezone, prisustvo navijača je dozvoljeno, pa su "Delije" opet bile na tribinama stadiona "Rajko Mitić", bilo je više od 20 hiljada navijača.

Velika novina za sezonu 2021/22. je uvođenje VAR tehnologije koje bi trebalo da smanji veliki broj sudijskih grešaka prethodnih sezona, ali na ovom meču nije bilo značajnih spornih odluka.

Dejan Stanković je od starta dao priliku pojačanju Aleksandru Dragoviću i povratniku Nenadu Krstičiću. Krstović je kao bonus igrač u špicu napada.

Voša je bila vrlo organizovana i jednom ozbiljno zapretila iz kontre do finiša prvog poluvremena kada je domaćin stvorio niz prilika, a najopasnija je bila kada je Ben iz okreta pogodio stativu.

Tek u nastavku se igra rasplamsala, a ponovo je tragičar bio Ben koji je posle odlične akcije Kataija i Ivanića promašio ceo gol iz peterca u 53. minutu.

Imala je Zvezda još dosta opasnih napada do kraja, Pavkov je promašio još jednu odličnu priliku, a gosti su predvođeni golmanom Simićem odoleli i osvojili važan bod.

Obema ekipama sada predstoje bitni dueli u evropskim takmičenjima.

1 / 5 Foto: Srđan Stevanović/Starsportphoto

II POLUVREME

90+8. minut - kraj utakmice.

90+5. minut - povratna Bakajoka na ivicu šesnaesterca odakle je tukao Pavkov, ali je neko skrenuo loptu pored gola.

90+3. minut Kanga je našao Kataija koji je ipak bio u ofsajdu, a Simić svakako sjajno odbranio.

90. minut - sedam minuta nadoknade je odredio sudija Lukić. Žuti zbog odugovlačenja za golmana Simića.

86. minut - opasno je sad bilo pred Borjanovim golom posle prekida, ali je posle udarca Čovića lopta otišla preko gola.

85. minut - veliki promašaj Pavkova koga je na tacni poslužio Katai...

82. minut - Bastajić je u igri umesto Novevskog.

78. minut - šut Dragovića posle kornera je blokiran, u kontri Novosađana Falko je sapleo Novevskog i dobio žuti karton.

75. minut - Falko je centrirao, nastala je gužva, ali nikako ne uspevaju da šutnu u gol domaći. Eraković je zamenio Rodića, a Pavkov Krstovića.

71. minut - Falko je zamenio Bena.

61. minut - Maksimović i Zukić su zamenili Topića i Mrkaića. Javna opomena za Krstičića.

58. minut - Novevski je šutem preko gola završio obećavajuću kontru.

52. minut - Katai je centrirao na drugu stativu, Ivanić vratio u peterac odakle je Ben neshvatljivo promašio ceo gol...

47. minut - Ivanić je šutirao i pogodio protivnika, lopta se onda odbila od Krstovića i prošla tik pored desne stative. Bakajoko je zamenio Gajića, a Kanga Sanoga.

I POLUVREME

45+2. minut - Katai je sada šutirao sa leve strane, opet zamalo neprecizan.

45. minut - pokušaj Kataija sada, pored gola. Onda je tukao i Ivanić na centaršut Rodića, preko gola. Dva minuta nadoknade.

43. minut - Katai je prošao po desnoj strani, lopta je posle odbitka i gužve stigla do Bena koji je iz okreta pogodio desnu stativu.

34. minut - Ivanić je zapretio, ali je Simić dobro odbranio.

30. minut - Simić je vodio opasnu kontru Voše, Topićev šut je odbio Borjan, ali samo do Cucina čiji je šut ipak izblokiran. Korner za goste.

21. minut - Ben je pao preko Mrkaića koji se posle kraćeg prekida pridigao.

19. minut - žuti karton za Rodića.

10. minut - Zvezda pritiska, sada su lepo u šesnaestercu kombinovali Ben i Krstović, ali je pokušaj izblokiran.

3. minut - Krstičić jer iznudio faul na desnoj strani. Novosađani su se ipak odbranili posle centaršuta Kataija.

1. minut - već su gosti zapretili dirtektnim udarcem na gol Borjana.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Babić, Dragović, Rodić - Krstičić, Sanogo - Ben, Ivanić, Katai - Krstović.

Vojvodina: N. Simić - Nikolić, Bjeković, Devetak, Stevanović, Kovačević, Čović, Topić, Busnić, Novevski, V. Simić, Mrkaić

FK Crvena zvezda, Delije, Koreografija Delija

"Delije" su spremile koreografiju za početak novog prvenstva u kom su jasno poručile da žele 33. titulu nacionalnog šampiona.