MESI ISPUNIO NEJMAROVU ŽELJU: Argentina zakazala spektakl sa Brazilom, i to na Marakani - GOLMAN MARTINES JE JUNAK!

kopa amerika, polufinale

Selekcija Argentine se plasirala u finale Kopa Amerike koje se održava u Brazilu, a upravo će im domaćin biti rival u borbi za trofej u jednom od najvećih svetskih klasika.

"Gaučosi" su u polufinalu savladali Kolumbiju posle izvođenja penala - 3:2 (1:1, 1:1).

Poveli su već u sedmom minutu golom Lautara Martinesa na asistenciju Lionela Mesija koji juri prvi trofej sa seniorskom selekcijom (ne računajući OI 2008.), a izjednačio je Luis Dijas u 61. minutu.

Po propozicijama takmičenja, na kraju drugog poluvremena pristupilo se izvođenju penala, a junak je bio golman Damijan Martines koji je odbranio čak tri od pet penala Kolumbijaca.

Damijan Martines

Time je golman Aston Vile potvrdio da je odličan "penaldžija", kao što je činio i u kup takmičenjima dok je bio čuvar mreže Arsenala.

Finalni duel Argentine i Brazila je na programu u noći između subote i nedelje na čuvenoj "Marakani" u Riju.