UKRAJINA PRVI PUT U ČETVRTFINALU: Ševčenkov tim šokirao Šveđane u 121. minutu! (VIDEO)

euro 2020, 1/8 finala

Sva dešavanja mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 00:09h

Selekcije Švedske i Ukrajine sastale su se na stadionu Hempden park u Glazgovu u poslednjem meču osmine finala EURO-a, a Ukrajinci su posle velike drame slavili posle produžetaka 2:1 (1:1, 1:1).

Meč su bolje počeli Šveđani, ali je Ukrajina povela odličnim golom Zinčenka na magičnu asistenciju Jarmolenka.

U finišu prvog poluvremena, uz malo sreće, Emil Forsberg je izjednačio svojim četvrtim pogotkom na turniru.

Mogao je lako i do petog jer je u nastavku prvo pogodio stativu, pa i prečku. Prethodno je i Sidorčuk pogodio spoljni deo stative.

Bili su Šveđani bolji, ali se stiglo do produžetaka. Tada je Jane Andersen napravio trostruku izmenu sa namerom da dodatno napadne "Zbirnu", ali je sve palo u vodu kada je Danielson, možda i prestrogo, isključen.

Švedska se branila sve do 121. minuta kada je rezervista Artjom Dovbik doneo ogromno slavlje Ukrajini.

U četvrtfinalu ih čeka Engleska koja je danas na Vembliju savladala Nemačku 2:0.

Plavo-žuti timovi su se večeras sastali po šesti put. U četiri prijateljska meča, Ukrajinci su slavili tri puta (dva puta posle penala), Šveđani jednom.

Jedini takmičarski duel odigrali su na Evropskom prvenstvu 2012. kada je Ukrajina slavila 2:1 golovima sadašnjeg selektora Andrija Ševčenka, ali su oba tima ispala iz grupe.

Ukrajinci su prvi put igrali u nokaut fazi EURO-a, Šveđani prvi put od 2004. Fudbaleri "Tri krune" su se uzdali u čvrstu odbranu koja je na šest od poslednjih osam utakmica sačuvala mrežu, ali danas je poklekla.

II PRODUŽETAK

120+4. minut - kraj utakmice.

120+1. minut - GOL - Dovbik je glavom odreagovao na centaršut Zinčenka i savladao Olsena. Zamalo je izbegao ofsajd - 1:2!

117. minut - Ukrajinci žele da iskoriste igrača više. Malinovskij je pretio iz slobodnog udarca, pa iz igre, između toga i Zinčenko. Sidorčuk je izašao, zamenio ga je Bezus.

111. minut - Malinovskij je odlično provukao kroz sredinu loptu do Dovbika, Olsen je digao njegov udarac na prečku, ali svakako je bi ofsajd.

106. minut - Dovbik je zamenio Jarmolenka.

Emil Forsberg

I PRODUŽETAK

105+6. minut - kraj prvog produžetka. Duže je nadoknađen i zbog povrede Krafta koga je lopta pogodila u lice, pa Jarmolenka...

101. minut - Cigankov je zamenio povređenog Besedina. Helander je ušao kod Šveda umesto Olsona.

99. minut - CRVENI KARTON - Danielson je izbio loptu, ali pritom đonom pogodio po cevanici Besedina. Orsato mu je prvo pokazao žuti karton, a onda posle gledanja snimka isključio!

97. minut - trostruka izmena u Švedskoj: ušli su Klason, Kvaison i Berg, a izašli Larson, Kuluševski i Isak.

91. minut - Besedin je u igri umesto Jaremčuka.

II POLUVREME

90+2. minut - kraj drugog poluvremena. Slede produžeci...

89. minut - Kuluševski je izbačen odličnom dugom loptom. Umesto da šutira iz prve on je prihvatio loptu, a onda je njegov udarac izblokiran.

85. minut - Forsberg je zakačio po licu čuvara i dobio žuti karton.

Oleksandr Zinčenko

84. minut - Anderson je zamenio bočne igrače. U igri su Bengtson i Kraft umesto Augustinsona i Lustiga.

79. minut - žuti karton za Jarmolenka.

69. minut - fantastični Forsberg je sad udarcem tačno sa ivice kaznenog udarca pogodio prečku. U nastavku javna opomena za Kuluševskog.

66. minut - posle kornera lopta se odbila do Kuluševskog koji je oštro šutirao, ali je Bušćan sjajno odbranio.

61. minut - Malinovskij je zamenio Šaparenka.

56. minut - sada Forsberg pogađa stativu psole odlične akcije Šveđana!

55. minut - odmah uzvraćaju Ukrajinci - Karavajev je odlično povukao, Jarmolenko odigrao povratnu za Sidorčuka koji je pogodio spoljni deo leve stative.

54. minut - Kapiten Larson je šutirao sa distance, solidno, ali pored stative.

49. minut - Jarmolenko je opasno centrirao sa desne starne, ali je Danielson odlično odregaovao i sprečio da ona dođe do Jaremčuka u petercu.

I POLUVREME

45. minut - bez nadoknade prvog poluvremena.

43. minut - GOL - Forsberg je postigao svoj četvrti gol na prvenstvu, snažno je šutirao sa tačno 22 metra, lopta je zakačila jendog Ukrajinca i time dovoljno prevarila Bušćana - 1:1!

41. minut - Kulušesvki se zakucao u Matvijenka, Orsato pokazuje da nema penala.

32. minut - Jarmolenko je sad sam zapretio, lopta se odbila do njega u šesnaestercu, primio je na grudi pa voljeom tukao preko gola.

30. minut - umalo da Šveđani odmah uzvrate, ali se sve završilo kornerom.

28. minut - GOL - Jarmolenko je divno spoljnom probacio sa desne na levu stranu kroz sesnaesterac, a onda Zinčenko drop-kikom matirao Olsena koji je uspeo samo da zakači loptu - 0:1!

17. minut - dobar napad Švedske, Kuluševski je centrirao, ali Forsberg nije mogao bolje da zahvati loptu glavom.

Navijači Švedske

11. minut - već dobro poznata kombinacija: Jarmolenko je pronašao Jaremčuka u srcu šesnaesterca, ovaj iz prve šutirao, Olson odlično odbranio.

7. minut - pritisak Šveđana u uvodnim minutima. Posle pokušaja Forsberga iz šesnaesterca, imali su korner, ali su se Ukrajinci odbranili.