MBAPE TRAGIČAR: Penal lutrija završila na strani Švajcarske!

EURO - Osmina finala

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati sa Španijom, 2. jula

Objavljeno: 00:16h

Francuska je opravdala ulogu favorita i plasirala se u četvrtfinale, pošto su bili bolji od Švajcarske.

Pa će u borbi za polufinale snage odmeriti sa Španijom, koja je danas popodne slavila nakon produžetaka protiv Hrvatske 5:3.

Obe ekipe su krenule oprezno, ali nakon 15 minuta Trikolori su doživeli šok, pošto je Švajcarska pre Seferovića povela sa 1:0.

Pokušavala je Francuska da što pre stigne do izjednačenja, ali momci selektora Petkovića su dobro kontrolisali odbranu i na odmor otišli sa prednošću.

U nastavku Francuska je dodala gas, ali nikako nisu mogli konkrentnu akciju da naprave. Međutim, u 54. minutu Rodrigez je sa bele tačke bio neprecizan, to jest Loris je odbranio jedanaesterac koji je VAR tražio da bude pogledan.

EURO

Odmah nakon toga u samo dva minuta Karim Benzema je napravio šou i doneo preokret Svetskim prvacima.

Nastavili su Francuzi da atakuju gol Švajcarske i to im se ipaltilo kada je u 76. minut Pogba sa 30 metara pogodio raklje i tako povećao vođstvo svoje reprezentacije.

Ipak u 81. minutu, Švajcarska ponovo preko Sefervića smanjuje razliku i unosi neizvesnost do kraja utakmice.

EURO

Napadali su pokušavali da dođu do trećeg gola i na kraju u 90. minutu preko Gavranovića su i uspeli. Francuska je u poslednjoj sekundi pogodila prečku, pa se na kraju otiđlo u produžetke.

Prvi produžetak je doneo velika uzbuđenja, obe ekipe su imale svoje šanse, ali rezultat se nije menjao. Ni drugi ništa nije bolji pa se na kraju prionulo na penale.

Do poslednje serije svi su bili precizni, ali onda najbolji igrač Francuske, Mbape je postao tragičar kada mu je u poslednjoj seriji penal odbranio Zomer.

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati sa Španijom, 2. jula.

Penali

Francuska: Pogba - 1:1, Žiru - 2:2, Marku Tiram - 3:3, Kimpembe - 4:4, Mbape - (promašaj) 4:5

Švajcarska : Gavranović - 1:0, Fabijan Šer - 2:1, Kanđi - 3:2, Vargas - 4:3, Mehmedi - 5:4.

Prvi izvode Švajcarci

Prudužeci

120. minut - Gledaćemo penale!

115. minut - Švajcarska čeka penale, Francuzi pokušavaju da ih izbegnu, ali teško.

110. minut - Mbape je imao najbolju šansu u produžecima, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

105. minut - Švajcarska je konkurentna u produžetku, tako da će biti uzbudljivo do samog kraja.

98. minut - Igra se brzo na obe strane, šanse se stvaraju, ne bi trebalo da čudi ako bude još golova do kraja produžetaka.

95. minut - Velika šansa za Francuze je otišla u nepovrat. Nakon velike gužve golman Švajcarske je genijalnio intervenisao i poslao loptu u korner.

Drugo poluvreme

90.+4. U poslednjoj sekundi Koman je pogodio PREČKU! Idemo u produžetke.

90. minut - GOOOOOOL! Kada su svi mislili da je sve gotovo, Pogba je pogrešio na sredini terena, pa je Gavranović to iskoristioo i doneo izjednačenje koje najverovatnije donosi produžetke!

85. minut - Stigla je Švajcarska do izjednačenja, ali je na kraju bio ofsajd.

81. minut - GOOOOOL! Seferović je ponovo pogodio! Dobar centaršut sa desne strane iskoristio je kako treba i smanjio zaostatak. Sve je i dalje otvoreno!

75. minut - GOOOOOOOOOL!!! Francuska je atakovala na gol Švajcarske koja je u nokdaunu, a onda je Pogba bombom sa 30 metara pogodio same raklje!

67. minut - Vratila se Švajcarska u život, ne želi da se preda pre vremena, ima još dosta da se igra.

58. minut - GOOOOOOL!!!! OPET BENZEMA! Nije puno trebalo Francuzima da pokažu klasu, imali su Švajcarci šansu, ali sada je sve palo u vodu!

57. minut - GOOOOOOOOL - Odmah je usledila kazna, Benzema je matirao golmana Zomera i vratio svoju ekipu u igru!

54. minut - Auuuuuuu kakvu šansu nisu iskoristili Švajcarci. Loris je skinuo penal Rodrigezu i ostavio Francusku u životu!

51. minut - Opasan napad Švajcarske, Cuber je pao u šesnaestercu, ali sudija je odmahnuo rukom. Međutim VAR je reagovao i jasno se videlo da je bilo elelmenata za belu tačku.

Poluvreme

Prvo poluvreme

45. minut - Nije bilo preterano zanimljivih situacija. Švajcarci su nakon pogotka odolevali napadima Francuza koji će morati u drugom delu da pruže više kako bi se vratili u igru.

37. minut - Neko je ponovo uleteo na teren, ali u prenosu nam nisu prikazali o kom "egzibicionisti" se sada radi.

36. minut - Francuska se muči. Pokušava da stigne do izjednačenja, ali Švajcarska igra dobro odbranu. Za sada nema uzbuđenja.

30. minut - Oštar start Varana, bez razmišljanja je dobio žuti karton, pogodna pozicija za Švajscarace.

26. minut - Loše je Mbape izveo slobodan udarac, ali mu se lopta vratila, međutim, i pored jakog udarca bio je neprecizan.

22. minut - Francuzi deluju opušteno i pored zaostatka, Švajcarska bez respekta.

15. minut - GOOOOOOOOL! Švajcarska je sve iznenadila, vode protiv Svetskog prvaka! Seferović je najbolje skočio i glavom smestio loptu u mrežu!

10. minut - Otvorena igra sa obe strane, za sada nema izglednih šansi, ali se smenjuju opasni napadi.

4. minut - Obe ekipe testiraju protivnika, za sada smo videli po korner sa obe strane.