ŠPANIJA JE NOVI ČETVRTFINALISTA: Aktuelni vicešampioni sveta su se borili, ali CRVENA FURIJA JE MNOGO JAČA!

EURO - Osmina finala

Objavljeno: 00:17h

Španija je novi četvrtfinalista Evropskog prvenstva, pošto su u osmini gfinala bili bolji od Hrvatske, nakon produžetaka 5:3.

Od samog starta Španija je bila ta ekipa koja se pitala o svemu. Hrvatska je delovala utučeno, pa su olovinu terena prešli prvi put tek u 11. minutu.

Ređala je "furija" šanse preko Kokea, Morate i Sarabije, ali nisu uspeli da probiju bedem Hrvata.

Ipak, u 20. minutu ŠOK za Španiju, Pedri je vratio loptu golmanu Simonu, ali ovaj je neshvatljivo promašio istu, pa je ona završila u golu.

Tada su komšije krenule kao osice, da dotuku Špance dok im je voda u ušima, ali nisu to uspeli.

Vratila je Španija inicijativu i ponovo je ličila na onu ekipu od starta susreta i u 28. minutu im se sve isplatilo kada je preko Sarabije došla do izjednačenja, sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

EURO 2020

U nastavku Španija je rešila da preokrene meč, napadali su konstantno, dok su Hrvati čekali šansu iz kontre.

Povećala je Španija vođstvo u 57. minutu prvim golom za nacionalni tim Aspilikuete, a 20 minuta kasnije rapsodiju furije nastavio je Tores svojim pogotkom.

Hrvati nisu znali šta ih je snašlo, totalno su se pogubili, tako da su samo čekali da sudija svira kraj, sve do 85. minuta kada je Jošić iskoristio veliku gužvu u petercu Simona i smanjio rezultat, a onda u trećem minutu nadoknade Pašalić je doneo produžetke.

EURO 2020

A onda rapsodija Španije, Hrvati zaboravili na odbranu skroz, pa je "furija sa dva gola" overila plasman u četvrtfinale.

Na kraju je vicešampion sveta završio svoje učešće na EURO-u u osmini finala.

EURO 2020

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika utakmice Francuska - Švajcarska.

Produžeci

120. minut - Stativa Španije, ali to je sada manje bitno. Crvena furija je u četvrtfinalu!

116. minut - Morata je bio u prilici da postigne još jedan gol, ali je Livaković dobro intervenisao.

106. minut - Hrvatska se ne predaje, želi da napravi još jedno iznenađenje i da stigne što pre do pogotka.

103. minut - SADA JE NAJVEROVATNIJE SVE GOTOVO - GOOOOOOOOOL, HRVATSKA KAO DA NE IGRA ODBRANU - Španija blizu pobede!

100. minut - GOOOOOOOL - ŠPANIJA PREKO MORATE DOŠLA NA KORAK OD ČETVRTFINALA , ali ne treba otpisivati Hrvate!

96. minut - Fantastičan napad Hrvatske, ali Simon bravouroznom intervencijom skinuo čist šut Hrvata sa šest metara i tako spasao svoju reprezentaciju.

92. minut - Ošić je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla iznad prečke.

Drugo poluvreme

90.+3. - GOOOOOOOL - Pašalić je izvanredno skočio i doneo izjednačenje Hrvatskoj! Ponovo smo na početku!

90. minut - Igraće se još šest minuta nadoknade.

85. minut - GOOOOOOOL - Velika gužva u pet metara gola Španije, što je iskoristio Jošić i uneo neizvesnost u sam duel.

77. minut - GOOOOOOOL - Tores je iskoristio grešku odbrane hrvatske i najverovatnije ovim pogotkom stavio tačku na ovaj meč!

72. minut - Morata je pogodio za 3:1, ali je sudija podigao zastavicu, ništa od novog gola Španije

71. minut - Nekadašnji fudbaler Dinama Dani Olmo je na terenu umesto Sarabie. Uz to, Pau Tores je zamenio Erika Garsiju.

66. minut - Pokušava Hrvatska da dođe do izjednačenja, ali jalovo sve to izgleda.

57. minut - GOOOOOOOL - Prvi pogodak Aspilikuete u dresu nacionalnog tima, a sve je došlo preko Toresa koji je sjajno centrirao!

52. minut - Sarabija se ponovo našao u prilici, ali umesto da se odluči za šut ili ubacivanje na kraju je uradio nešto između pa je golman hrvatske bio siguran.

49. minut - Španija nastavila gde je stala, stvara šanse, Hrvatska čeka priliku iz kontre

Kraj poluvremena

Prvo poluvreme

45. minut - Rebić je izašao sam ispred Simona, ali golman Španije je uspeo na vreme da izbaci loptu daleko od svog gola.

38. minut - GOOOOLLLLLL! Španija je napokon krunisala bolju igru i stigla do izjednačenja nakon šokantnog autogola!

32. minut - Povratila se malo Španija od prvog šoka, ali to ništa ne znači kada imaju minus jedan na semaforu.

25. minut - Okuražila se Hrvatska nakon poklon gola, pa je uspela da zapreti, ali samo pored gola je loptu poslao Vlašić.

20. minut - GOOOOL, HAHAHAHAHAH - Samo jedan minut kasnije od kolosalne prilike, ogromna greška Simona koji je primio nikad bizarniji gol, Hrvatska ni kriva ni dužna stigla do vođstva!

19. minut - Tores je pogodio Moratu u glavu, ovaj je pogodio u ruku Vidu, ni penal, ni VAR, ništa na kraju - komšijama gol visi nad glavom

16. minut - Genijalnu loptu je poslao Pedri, ali je u duelu 1 na 1 sa Kokeom kao pobednik izašao Livaković. Strašno šta nije pretvoreno u pogodak!

13. minut - Španija rešila što pre da postigne gol, Sarabija je iz ugla u šesnaestercu komšija pokušao, ali je pogodio malu mrežu sa spoljne strane.

11. minut - Hrvatska napokon prešla pola!

9. minut - Hrvatska nije ni videla golmana protivnika, Simon može da sedne na travu i leškari.

6. minut - Još jedna šansa za Španiju, ali Koke je sa pet metara upeo da promaši ceo fudbal, pa je sve na kraju palo u vodu.

2. minut - Taman što je počela utakmica Španija je zapretila, ali je na vreme istrčao Livaković i rutinski intervenisao.