BELGIJANCI PREŽIVELI SVE ATAKE PORTUGALACA I OTIŠLI U ČETVRTFINALE: Torgan Azar je postao heroj nacije!

EURO OSMINAFINALA

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 00:17h

Belgija je pobedom od 1:0 protiv Portugala obezbedila plasman u četvrtfinale gde će igrati sa Italijom.

Utakmica gde smo u prvih deset minuta videli prlike za obe selekcije. Prvo su Portugalci pokušali preko Žote koji je šutirao preko gola, da bi potom Eden Azar šutirao preko gola. Ronaldo je u 25. minutu uputio snažana šut ka golu Belgije, ali je Kurtoa bio spreman. I taman kada smo se već oprostili od golova u prvih 45 minuta, Torgan Azar nas je razuverio jer je posle duge akcije Belgije pogodio u donji levi ugao Patrisija nakon topovksog udarca iskosa sa leve strane.

EURO 2020

Drugo poluvreme je bilo znatno bolje i interesntije sa više prilika naročito ka golu Belgije.

Prvu je propustio Žota koji je sa pet metara loptu poslao preko gola. Zatim su pred kraj utakmice velike šanse imali prvo Dijaš koji je sa pet metara glavom šutirao u golmana Belgije. Dok već u sledećem napadu Gereiro je pogodio stativu.

EURO 2020

Na kraju su Belgijanci preživeli sve napade Portugalaca i tako uspeli da se plasiraju u narednu fazu.

Sledeći protivnik će biti Italija, a utakmica se igra u Minhenu.

SASTAVI:

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Aldervejreld, Vertongen, Vermalen - Menije, Tiljemans, Vitsel, T. Azar - De Brujne, Lukaku, E. Azar

PORTUGAL (4-3-3): Patrisio - Dalot, Dijas, Pepe, Gereiro - Mutinjo, Palinja, Sančez - Silva, Ronaldo, Žota

KRAJ UTAKMICE

II POLUVREME

90+5. minut - Možda i poslednji pokušaj na utakmici za Portugal. Žoao Feliks je šutirao pored gola sa ivice kaznenog prostora.

90+2. minut - Loš pokušaj Bruna Fernandeša koji je sa nekih 20. metara šutirao preko gola.

90. minut - Još pet minuta će se igrati do kraja utakmice.

EURO 2020

88. minut - Stigao je Kurtoa pre Andre Silve do lopte, i tako sačuvao svoju mrežu.

83. minut - Snažan udarac sa ivice kaznenog prostora je uputio Gereiro ali je na njegovu nesreću pogodio stativu.

82. minut - Nova šansu za Portugal je propustio Dijaš jer je šutirao direktno u Kurtou.

80. minut - Pokušao je Andre Silva glavom ali je otišlo preko gola.

78 minut - Nove dve izmene kod Portugala. Oliveira i Danilo su ušli u igru,a izašli su Palinja i Renato Sančez.

EURO 2020

77. minut - Ponovo je bilo na ivici tuče na terenu, jer je prvo Lukaku ostao da leži na travi, a onda je Pepe napravio oštar faul nad Torganom Azarom, gde su onda pritrčali gotovo svi fudbaleri Belgije, srećom se sve brzo smirilo. Pepe je zasluženo dobio žuti karton.

72. minut - Prvi karton i za Belgijance koji je dobio Vermalen nakon faula nad Feliksom. Slobodan udarac imaju Portugalci.

70. minut - Nova promena kod Portugalaca. Andre Silva je zamenio Doiga Žotu.

69. minut - Gužva na terenu, nakon faula Fernandeša nad Azarom, Lukaku i Pepe su ušli u jednu rasravu koja nije eskalirala u veći incident.

EURO 2020

63. minut - Nakon pasa Edena Atara ka Lukaku, napadač Intera je iz jednog drop kika van kaznenog prostora šutirao preko gola.

60. minut - Sada je Feliks šutirao glavom ka golu Belgije, ali je Kurtoa odbranio.

58. minut - Velika šansa za Portugal! Maltene sve je odradio Ronaldo, on je uoputio jedan loš put ka golu koji je došao do Žote, a ovaj je sa nekih pet metara šutirao preko gola.

56. minut - Dvostruka izmena kod Portugalaca. Nema više šta da čeka Santoš pa je na teren uveo Bruna Fernandeša i Žoa Feliksa, dok su igru napustili Bernardo Silva i Mutinjo.

51. minut - Drugi žuti na meču za Portugal je dobio Dalot zbog povlačenja.

EURO 2020

49. minut - Dosta je oštro krenulo drugo poluvreme, jer smo kratkom periodu videli nekolicinu oštrih faulova koji nisu kažnjeni kartonima.

47. minut - Veliki hendikep za Belgiju jer Kevin De Brujne ne može da nastavi utakmicu. Umesto njega na terenu je Dris Mertens.

Kraj prvog poluvremena

I POLUVREME

44. minut - Prvi žuti na utakmici je dobio Žoao Palinja.

42. minut - GOL ZA BELGIJU 1:0! Torgan Azar. Dugo je trajala akcija Belgijanaca koju je uspešno rešio topovskim udarcem iskosa sa leve strane mlađi Azar savladao Patrisija.

39. minut - Nakon sjajne duge lopte Diaša, Dalot je prihvatio i šutirao ka golu Belgije. Nakon udarca je pomoćni sudija podigao zastavicu za ofsajd.

37. minut - Posle prekida sa leve strane Portugalaca, usledila je kontra Belgijanaca koji je povukao Lukaku ali je uspeo da prekine Dalot. Mada deluje da je Brih trebao da svira faul na napadačem Intera.

EURO 2020

30. minut - Oštar prekršaj Pepea nad Azarom, izgleda da neće biti kažnjen zbog ovoga.

25. minut - Kakav šut Kristijana Ronalda iskosa sa leve strane iz prekida, ali je Kurtoa interevenisao.

22. minut - I u drugoj šansi za Portugal je učestvovao Renato Sančez koji je iz velike udaljenosti šutirao u gol ali je Kurtoa bio siguran.

20. minut - Pobegao je Azar po levoj strani svom čuvaru, ušao u kazneni namestio se na udarac, ali je bio izblokiran.

EURO 2020

16. minut - Posle dve prilike u uvodnih deset minuta igra opet smo ušli u jedan mirniji period utakmice gde obe ekipe ne žele da izađu iz svojih taktičkih okvira.

EURO 2020

10. minut - Dugo su se dodavali Belgijanci oko kaznenog Portugala, a onda su iskombinovali Lukaku i Eden Azar, dok je akcija završena šutem preko gola fudbalera Reala.

6. minut - Prva prilika na utakmici je bila za Portugal. Ukrao je Renato Sančez loptu na sredini terena, potom uposlio Žotu koji je šutirao pored gola iz kaznenog prostora.

3. minut - Na terenu je početno ispitivanje snaga.

Utakmica je počela prvi sa centra su krenuli fudbaleri Belgije.

Glavni sudija meča je Nemac Feliks Brih.

Četvrta utakmica osminefinala EURA igra se u Sevilji gde nas očekuje pravi spektakl. A šta drugo može biti kada se sastaju Belgija i Portugal.

Duel zvanično najbolje reprezentacije sveta (prema FIFINOJ rang listi) i sa druge strane ekipa koja brani titulu prvaka Evrope koju je osvojila pre pet godina u Francuskoj.

Belgijanci do ove faze takmičenja stigli tako što su u grupi B bili nepogrešivi imali su sve tri pobede i sa prvog mesta su stigli na megdan Portugalcima.

Sa druge strane Portugal je bio član grupe F zajedno sa Francuskom, Nemačkom i Mađarskom. Iz nje su izašli tako što su bili treći, ali su u poretku svih trećeplasiranih ekipa bili na prvom mestu.