ITALIJA TEŠKOM MUKOM DO ČETVRTFINALA: Austrijanci pali u produžetku, nije vredeo ni gol KALAJDŽIĆA! (VIDEO)

euro 2020, 1/8 finala

Sva dešavanja mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 00:20h

Fudbalske reprezentacije Italije i Austrije sastale su se u drugom meču osmine finala EURO-a na stadionu Vembli u Londonu, a Italijani su prošli dalje posle produžetaka 2:1 (0:0, 0:0).

Sudija meča je bio iz zemlje domaćina, Entoni Tejlor.

U prvom poluvremenu su bolji bili "Azuri" a izdvojio se sjajan udarac sa preko 25 metzara Imobilea, ali je pogodio okvir gola.

U drugom delu su se Austrijanci podigli i sve više pretili, a Arnautović je postigao gol u 65. minutu, ali je bio u malom ofsajdu i poništen je posle intervencije VAR-a.

Manćini je pred kraj regularnog toka zamenio oba napadača, pre toga još dvojicu vezista, a Foda je osvežio tim samo jednim igračem.

Iskoristili su Italijani to i dva puta brto napali i zapretili preko Kjeze. Prvi put je Bahman odbranio, drugi put nije imao šanse.

Kada je takođe rezervista Pesina pred kraj prvog produžetka povećao na 2:0, činilo se da je to kraj uzbuđenjima.

Ipak, Šaub je ušao i razmrdao ekipu a ubrzo i asistirao Kalajdžiću koji je odličnim trzajem glavom savladao Donarumu. Austrija ipak nije imala snage da izbori penale.

Italija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Belgije i Portugala.

Večeras su imali priliku da obore dva rekorda. Pošto su ostali neporaženi, to im je 31. meč u nizu i tako su nadmašili učinak još s kraja 30-ih godina prošlog veka.

Takođe, da su to učinili bez primljenog gola, bila bi im to 13. utakmica zaredom da su sačuvali mrežu (od oktobra prošle godine) i tako bi postavili svetski rekord. Gol Kalajdžića je prvi koji su primili posle 1168 minuta igre i tako ih je sprečio da postave rekord.

Austrijanci su prvi put bili u nokaut fazi Evropskih prvenstava i sigurno da imaju za čim da žale, ali svesni snage rivala, verovatno i ovaj rezultat smatraju uspehom.

II PRODUŽETAK:

120+1. minut - gotova je utakmica.

119. minut - Kjeza je u kontri prebacio Bahmana, ali je Hinterager prvi stigao do lopte i izbacio je.

114. minut - GOL - Ilsanker i Trimel su zamenili Lajmera i Lajnera pre kornera. Na isti je femnomenalno odreagovao Saša Kalajdžić i poslao loptu uz prvu stativu - 2:1!

111. minut - velika prilika za Zabicera nakon što ga je proigrao Gregorič, ali je on loše zahvati loptu. Gol-aut.

108. minut - Kristante je u igri umesto Insinjea, poslednja izmena Manćinija.

106. minut - Gregorič i Šaub su zamenili Griliča i Šlagera. Odmah je Šaub šutirao s prilične razdaljine, jedva je Donaruma odbranio.

I PRODUŽETAK:

105+1. minut - kraj prvog produžetka.

105. minut - GOL - Pesina je pokupio loptu koju mu je nekako sa zemlje prosledio Aćerbi i zakucao je u gol - 2:0!

104. minut - Beloti je faulom zaustavljen u kontri. Insinje je odlično izveo slobodnjak, ali je Bahman izvadio loptu iz gola.

96. minut - reagovao je odmah Foda i zamenio Arnautovića Kalajdžićem.

95. minut - GOL - sada je Kjeza pogodio! Spinacola ga je opet pronašao na istoj strani. Napadač je sjajno prihvati, namestio sebi loptu i zakucao je levicom u gol - 1:0!

94. minut - Kjeza je dobio loptu po desnoj strani i šutirao, Bahman je uhvatio loptu.

Marko Arnautović, Leonardo Bonući

II POLUVREME:

90+4. minut - neoprezan je opet Arnautović, faulirao je Žoržinja na ivici kaznenog prostora.

90. minut - Entoni Tejlor je odredio pet minuta nadoknade. Šef je zamenio Baumgartnera, zbog povrede.

86. minut - Kjeza i Beloti su unapadu Italije zamenili Berardija i Imobilea.

83. minut - akrobatski pokušaj Berardija posle centaršuta Insinjea. Bez efekta.

80. minut - opasan napad Austrije, Bonući je izbacio loptu iz peterca.

72. minut - Lokateli je dobro povukao, okrenuo se i šutirao neprecizno. Potom je Insinje iz još povoljnije situacije bio takođe sebičan i neprecizan.

68. minut - Lokateli i Pesina su zamenili Veratija i Barelu.

65. minut - Alaba je glavom prosledio loptu do Arnautovića, ovaj na isti način prebacio Donarumu, loptaje od prečku odsela u golu. Ipak, isti je poništen zbog ofsajda posle duže intervencije VAR-a.

62. minut - Zabicer je šutirao sa distance, Bonući je podmetnuo nogu i skrenuo loptu. Donaruma je bio savladan, ali je lopta prošla pored stative.

52. minut - Alaba je izveo slobodan udarac i zamalo prebacio gol...

49. minut - napadali su opasno Italijani, šut Imobilea je izblokiran, au kontri je zapretio Arnautović posle odličnih finti. Dobili su Austrijanci slobodan udrac u opasnoj zoni, na samo 17, 18 metara od gola. Žuti karton za Barelu.

I POLUVREME:

45+2. minut - kraj prvog poluvremena posle neuspešnog slobodnjaka Italijana.

43. minut - Spinacola se okrenuo i šutirao po zemlji, ne mnogo jako, ali precizno i Bahman je odbio loptu u korner.

33. minut - strašan udarac Imobilea sa preko 20 metara. Lopta je padala ali pogodio je na kraju mesto gde se spajaju desna stativa i prečka!

18. minut - Arnautović je kontru završio snažnim šutem - preko gola.

17. minut - dobar napad Azura, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca do Barele čiji šut po zemlji je sjajno odbranio Bahman.

11. minut - Spinacola je šuttirao iskosa sa leve strane, neprecizno.

7. minut - sudar Imobilea i golmana Bahmana, bez ikakvih povreda.

2. minut - opasan napad Austrije, kada su izgubili loptu, Arnautović je krajnje neoprezno faulirao Barelu i dobro prošao što je dobio samo žuti karton.