ČESI USPEŠNI U POSLEDNJOJ PROVERI: Mađari ne liče na ozbiljan tim, navijači izviždali Irce (VIDEO+FOTO)

PRIPREME PRED EURO

Klečanje u ostatku Evrope nije popularno kao u Velikoj Britaniji

Fudbaleri Češke pobedili su večeras Albaniju na svom terenu sa 3:1, u pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo.

Strelci za Češku bili su Patrik Šik u 18, Lukas Masopust u 68. i Ondrej Čelutska u 89. minutu. Jedini gol za Albaniju postigao je Sokol Cikalješi u 42. minutu.

Mađarska je, takodje u prijateljskom meču, kao domaćin odigrala nerešeno sa Republikom Irskom 0:0.

Ipak ono najzanimljivije, o čemu se večeras najviše govori dogodilo se pre nego što je utakmica i počela. Nakon što je sudija Stefanski dao znak za početak utakmice, irski fudbaleri su odlučili kleknuti kako bi ukazali na problem rasizma u fudbalu.

Klečanje u ostatku Evrope nije popularno kao u Velikoj Britaniji. Navijačima Mađarske taj potez nije se svidio pa su krenuli gromoglasni zvižduci. Kada su čuli zvižduke sa tribina, fudbaleri Mađarske su odlučili da pokažu na grb UEFA-e na kojem piše "poštovanje" i na taj način su zatražili od publike da pokaže respekt prema protivničkoj selekciji.

Mađarska će zajedno sa Nemačkom, Portugalijom i Francuskom nastupati u Grupi F Evropskog prvenstva.