LEVANDOVSKI OBORIO REKORD GERDA MILERA! Bajern petardom završio sezonu! (VIDEO)

nisu pomogle molbe

Bavarci su sezonu završili sa 78 bodova

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedom su završili sezonu u Bundesligi pošto su danas na svom terenu, u poslednjem kolu, slavili protiv Augsburga sa 5:2.

Šampion Nemačke poveo je autogolom Džefrija Gaueleua u devetom minutu, a do kraja prvog poluvremena u strelce su se upisali Serž Gnabri u 23, Džošua Kimih u 33, Kingsli Koman u 43. minutu.

Tačku na ovaj meč i sezonu stavio je Robert Levandovski golom u 90. minutu.

Samo nekoliko sekundi pre nego što je sudija odsvirao kraj, a posle niza propuštenih prilika, Levandovski je uspeo da se upiše u strelce i tako obori rekord legendarnog Gerda Milera po postignutih u jednoj sezoni Bundeslige.

Ovo je bio 41. gol Levandovskog u sezoni tako da je za jedan pogodak pretekao Milera koji je u sezoni 1971/72. 40 puta tresao mreže protivničkih ekipa.

Golove za Augsburg postigli su Andre Han u 67. i Florijan Niderlehner u 72. minutu.

Bajern je sezonu završio 78 bodova, dok je Augsburg 13. sa 36 bodova.

Ekipi Bajerna, koja je osvojila devetu uzastopnu titulu, posle utakmice je uručen pehar prvaka Nemačke.

Bila je ovo poslednja utakmica Hansija Flika na klupi Bajerna nakon što je sa tim klubom osvojio sve trofeje koje je mogao za nešto manje od dve sezone. Flik bi trebalo da preuzme reprezentaciju Nemačke posle Evropskog prvenstva.

Poslednju utakmicu za bavarski tim odigrali su David Alaba, Žerom Boateng i Havi Martines.

Očekuje se da će 28-godišnji Alaba, koji je sa Bajernom osvojio deset titula prvaka, karijeru nastaviti u Real Madridu, dok je budućnost Boatenga i Martinesa, koji su devet puta bili prvaci, i dalje neizvesna.