KELN JE OSTAO U LIGI, A VERDER SE SELI U CVAJTU! Kostić dvostruki asistent u pobedi Ajntrahta! (VIDEO)

38. kolo BUNDESLIGA

Ovo je bilo poslednje kolo Nemačkog prvenstva

Fudbaleri Union Berlina osigurali su nastup u Ligi konferencija nakon što su danas na svom terenu pobedili ekipu Lajpciga sa 2:1, u meču poslednjeg 38. kola Bundeslige.Gosti su poveli golom Džastina Klajverta u 55. minutu, da bi Union Berlin preokrenuo rezultat golovima Marvina Fridriha u 67. i Maksa Krusea u drugom minutu nadoknade.

Lajpcig je sezonu u Bundesligi završio na drugom mestu sa 65 bodova, dok je Union Berlin sedmi sa 50 bodova.

Keln je na svom terenu pobedio Šalke sa 1:0.

Gol koji je za domaći tim postigao Sebastijan Anderson u 71. minutu poništen je nakon gledanja VAR-a zbog prekršaja, da bi Keln do pobede došao golom Sebastijana Bornaua u 86. minutu.

Keln je završio 16. sa 33 boda i igraće baraž meč za opstanak u ligi, dok je Šalke ranije ispao i nalazi se na poslednjem mestu sa 16 bodova.

Borusija Menhengladbah pobedila je na gostovanju Verder sa 4:2.

Golove za goste postigli su Lars Štindl u trećem, Markus Tiram u 52. minutu, kao i Rami Bensebaini u 58. i Florijan Nojhaus u 67. minutu.

Dva gola za Verder postigli su Milot Rašica u 80. i Niklas Fulkrug u 83. minutu.

Menhengladbah je sezonu završio na osmom mestu sa 49 bodova, dok je Verder ispao iz lige i nalazi se na 17. mestu sa 31 bodom.

Ajntraht je na svom terenu sa 3:1 pobedio Frajburg.

Andre Silva je doveo domaći tim u vodstvo u 62. minutu iz penala, a izjednačenje gostima doneo Žang Vu-Jang u 77. minutu.

Domaći do pobede dolaze golovima Almamija Turea u 87. i Ragnara Ahea u drugom minutu nadoknade, a asistencije je upisao srpski fudbaler Filip Kostić.

Kostić je za Ajntraht igrao do trećeg minuta nadoknade.

Ajntraht je peti sa 60 bodova i igraće u Ligi Evropa, dok je Frajburg 10. sa 45 bodova.

Arminija je na gostovanju pobedila Štutgart sa 2:0.

Gosti su poveli golom Fabijana Klosa u 66. minutu iz penala, a konačanih 2:0 postavio je Ricu Doan u 72. minutu.

Štutgart je deveti sa 45 bodova, a Arminija je 15. sa 35 bodova.