ZVEZDA PETARDOM OVERILA TITULU I SRUŠILA REKORDE: Nezaboravna superligaška sezona za tim Dejana Stankovića! (VIDEO)

superliga srbije, 38. kolo

Crveno-beli su završili takmičenje bez poraza (35 trijumfa i tri remija)

Objavljeno: 18:18h

Crvena zvezda je kao domaćin ostvarila ubedljivu pobedu nad Metalcem (5:1) u poslednjem, 38. kolu Superlige Srbije i tako krunisala odličnu sezonu u kojoj je osvojena 32. šampionska titula.

Crveno-beli su završili takmičenje bez poraza (35 trijumfa i tri remija), ali i srušili rekord večitog rivala Partizana iz 1999/2000. Tada su crno-beli postigli 111 golova u prvensrtvu, a Zvedza je ovo završila sa 114 postignutih golova.

1 / 5 Foto: Starsport / Peđa Milosavljević

Ujedno, oboren je i impresivni svetski rekord koji je Seltik postavio 2016/17. kada su osvojili 106 bodova. Klub iz Ljutice Bogdana je pomerio ovu granicu na 108 bodova i ispisao novu stranicu istorije.

Zvezda je povela već u drugom minutu golom Gajića.

El Fardu Ben je zatim pogađao u petom i 35. minutu.

Kapiten Milan Borjan se teže povredio u prvom poluvremenu, ali ipak nastavio meč do pauze kada ga je zamenio Zoran Popović.

U nastavku je Kanga volejom doneo 4:0, a Metalac je do utešnog gola stigao preko Maksimovića u 69. minutu.

Konačan rezultat je postavio Milan Pavkov u 77. minutu iz penala.

Metalac je sezonu završio na odličnom osmom mestu sa 52 boda.