LUDNICA U MADRIDU: Atletiko preokretom stigao nadomak titule, Real ga i dalje prati, Barsa se obrukala! (VIDEO)

37. KOLO LA LIGA

Danas su bile odigrane sve utakmice

Danas su se sve utakmice 37, kola španske La Lige igrale u isto vreme, i postignuti su sledeći rezultati.

Glavni favorit za titulu Atletiko Madrid je sa 2:1 u jednoj spektakularnoj završnici savladao Osasunu.

Oni su na stadionu Vanda Metropolitano gubili od 75. minuta posle gola Ante Budimira, i to deset minuta kasnije kada je Savićev gol ponšten posle gledanja VAR-a. Potom je u 82. Džoao Feliks asistirao, a pogodio je Renan Lodi, za izjednačenje. Da bi totalni preokret doneo Luis Suarez u 88. minutu i time donese pobedu možda vrednu i šampionske titule.

Atletiko je ostao na prvom mestu sa 83 boda, a Osasuna ima 44 i na 11. mestu je.

U poslednjem kolu Jorgandžije će možda slaviti titulu u Valjadolidu jer tu gostuju, dok ekipa iz Pamplone će dočakti Real Sosijedad.

Real Madrid je ostao u trci za titulu jer je savladaoAtletik Bilbao sa 1:0.

Jedini gol je postigap Naćo u 68. minutu.

Real kolo pre kraja ima 81 bod samo sva manje od Atletika, dok Bilbao ima 46 i nalazi se na devetom mestu.

Poslednje kolo Madriđani će dočekati Viljareal, a Bilbao će gostovati Elčeu.

Barselona je zato izgubila sve nade za osvajanje pehara šampiona Španije,

Oni su ispustili prednost posle gola Mesija u 28. minutu, a onda je Mina sa dva gola (38, 89) doneo pobedu svojoj ekipi.

Barsa je ostala treća sa 76 bodova, a Selta ima 53 i trenutno je osma.

U 38. kolu Katalonci će na noge Eibaru, a Selta igra sa Betisom.

U preostalim utakmicama ovog kola postignuti su sledeći rezultati:

La Liga 37 kolo:

Kadis – Elče 1:3 (Mari 15p ; Milja 58, Gonsales 64, Fidel 88) Alaves – Granada 4:2 (Pons 8, Duarte 21, Đozelu 66, Rioha 72 ; Molina 31, Puertas 63) Hetafe – Levante 2:1 (Alenja 13, Kubo 84 ; Melero 30) Betis – Ueska 1:0 (Iglesijas 57p) Sosijedad – Valjadolid 4:1 (Isak 6, 16, Silva 28, Januzaj 35p ; Susa 82) Valensija – Eibar 4:1 (Guedes 3, 49, Soler 19, 30 ; Gil 39) Viljareal – Sevilja 4:0 (Baka 34, 47, 79, Moreno 66)