SPREMNA FEŠTA U MINHENU: Borusija u derbiju dobila Lajpcig i krunisala BAJERN - deveta titula u nizu! (VIDEO)

bundesliga, 32. kolo

"Milioneri" su stigli do važnog trijumfa u borbi za mesto u Ligi šampiona

Borusija Dortmund je u derbiju 32. kola Bundeslige savladala RB Lajpcig 3:2, u meču punom uzbuđenja.

Na ovaj način. "Bikovi" su ostali i bez teoretske šanse da sustignu Bajern na čelu tabele, pa su Bavarci i zvanično odbranili titulu. Ovo im je deveti uzastopni trofej prvaka Nemačke, a ukupno 31.

"Milioneri" su istovremeno stigli do važnog trijumfa u borbi za mesto u Ligi šampiona.

Vodili su 2:0 posle golova Rojsa u sedmom i Sanča u 51. minutu, ali je Lajpcig izjednačio pogocima Klostermana u 63. i Olma u 77. minutu.

Ipak, Sančo je još jednim golom, u 87. minutu, doneo veliku pobedu domaćinu a goste ostavio bez šansi za osvajanje titule.

Bajern sada ima sedam bodova više od Lajpciga i utakmicu manje, a do kraja šampionata ostale su da se odigraju dve utakmice. Minhenski klub ima 71 bod, a Lajpcig 64.

Bajern nešto kasnije igra protiv Borusije Menhengladbah na svom terenu.

Trener Bajerna Hansi Flik će se tako sedmim trofejom oprostiti od kluba, pošto na kraju sezone odlazi i najverovatnije će biti selektor Nemačke.

Dortmund sada ima 18 pobeda i četvrti je na tabeli sa 58 bodova.

Fudbaleri Volfsrburga pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 3:0.

Sva tri gola postigao je hrvatski fudbaler Josip Brekalo, u 12, 63. i 90. minutu.

Volfsburg na trećem mestu na tabeli ima 60 bodova, a Union je osmi sa 46.

U ostalim utakmicama Hofenhajm je na svom terenu pobedio Šalke sa 4:2, a Verder i Bajer Leverkuzen odigrali su u Bremenu nerešeno 0:0.