BRAŠANAC STRELAC U REMIJU OSASUNE I BILBAA! Šaponjić asistirao za vodeći gol Kadiza, Alaves i Levante bez pobednika

primera, 35. kolo

Derbi kola igrase u Barseloni gde domaćin dočekuje lidera Atletiko u borbi za titulu

Alaves i Levante su odigrali nerešeno 2:2, u utakmici 35. kola španskog prvenstva Primera.

Domaći Deportivo Alaves je poveo u 30. minutu golom koji je postigao Pere Pons, a Levante je preokrenuo golovima dvostrukog strelca Hosea Moralesa, u 36. i 42. minutu.

Bod Alavesu doneo je Hoselu pogotkom u 87. minutu.

Levante je nastavio niz bez pobede, a posle 12. remija u prvenstvu zauzima 13. mesto na tabeli sa 39 bodova.

Alaves je 11. put odigrao nerešeno i 16. je na tabeli sa 32 boda, dva više i utakmicom više od Ueske, koja je prva u zoni ispadanja.

Fudbaleri Kadiza pobedili su večeras kao domaćini Uesku sa 2:1, u 35. kolu španske La Lige.

Poveo je Kadiz u 43. minutu golom Markusa Maura, a na asistenciju srpskog internacionalca Ivana Šaponjića.

Ueska je izjednačila golom Rafaela Mira u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi samo minut kasnije Kadiz stigao do novog vodjstva i pobede autogolom Gastona Silve.

Kadiz je 11. sa 43 poena, dok je Ueska 18. sa 30 bodova.

U narednom kolu, Kadiz će gostovati Osasuni, dok će Ueska dočekati Atletik Bilbao.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Osasune odigrali su večeras nerešeno 2:2, u 35. kolu španske La Lige.

Golove za Bilbao su postigli Hone Morsiljo u prvom i Ojan Sanset u 62. minutu, dok su strelci za Osasunu bili srpski internacionalac Darko Brašanac u 12. i Ante Budimir u 89. minutu.

Bilbao je osmi sa 46 poena, dok je Osasuna 12. sa 41 bodom.

Bilbao će, u narednom kolu, gostovati Ueski, dok će Osasuna dočekati Kadiz.